Baublių kaimo bendruomenei – apdovanojimas už sėkmingą veiklą
Balandžio 13 dieną socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius Vilniuje vykusioje mokslinėje-praktinėje konferencijoje, skirtoje vietos bendruomenėms pagerbti, apdovanojo respublikinio konkurso „Bendruomenė – Švyturys 2015 – Kelias į sėkmę“ laimėtojus. Nominacijoje „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“ nugalėjo Kretingos rajono Baublių kaimo bendruomenės centras.
Pasak ministrės, pastaruoju metu bendruomenėms skiriamas didesnis dėmesys yra sveikintinas, tačiau reikėtų koncentruotis ne tik į tradiciškai suprantamas bendruomenes, pavyzdžiui, kaimo bendruomenes, tačiau ir į tas visuomenės grupes, kurios kartu sprendžia žmonėms aktualias problemas. „Bendruomenės yra visuomenės branduolys, kuris rūpinasi mūsų visų gerove, aplinka, laisvalaikiu, sprendžia problemas, siūlo sprendimo būdus, todėl jas būtina puoselėti ir branginti“, – per apdovanojimų ceremoniją sakė A. Pabedinskienė.
Renginyje vietos bendruomenės buvo apdovanotos trijose kategorijose. „Vietos bendruomenės lyderio-vadybininko“ nominacijoje nugalėjo Diana Šermukšnienė, Elmininkų bendruomenės pirmininkė iš Anykščių rajono, o „Bendruomeniškiausios savivaldybės ar seniūnijos“ apdovanojimas įteiktas Kėdainių rajono savivaldybės Josvainių seniūnijai.
82 narius vienijančią Baublių kaimo bendruomenę, kuriai nuo 2006 metų vadovauja Gražina Rimkuvienė, pastaruosius trejus metus lydėjo sėkmė vykdant įvairiapusę veiklą. „Subūrus puikų bendruomenės narių aktyvą, dirbantį darniai, sutelktai ir organizuotai, per 2013-2015 metų laikotarpį pavyko įgyvendinti projektų už daugiau kaip 77 tūkst. eurų ir šiuo metu mūsų bendruomenės centras gali suteikti renginių organizavimo bei apgyvendinimo paslaugas turistams, pasiūlyti įsigyti vaistažolių ir veltų suvenyrų. Sutvarkytose bendruomenės patalpose organizuojame kultūrinius renginius, teminius vakarus, muges, filmų naktis jaunimui, kūrybinius užsiėmimus, kurių metu bendruomenės nariai mokosi dekoravimo subtilybių, velti vilną, lipdyti įvairius gaminius iš molio, įgyja žinių apie augalų gydomąsias savybes, – sakė G. Rimkuvienė, daug širdies, laiko ir energijos skirianti ne tik kaimo žmonių turiningam laisvalaikiui, bet ir jų praeities įamžinimui.