Belgijoje besimokančius jaunuolius D. Nausėdienė kvietė rinktis Lietuvą
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienį Belgijoje susitiko su Briuselio II Europos mokyklos lietuvių sekcijos moksleiviais ir mokytojais.
D. Nausėdienė domėjosi jų veikla, ryšiais su gimtąja šalimi, mokymosi skirtumais Belgijoje ir Lietuvoje, ateities planais bei perspektyvomis.
Pirmosios ponios žodžiais, Belgijos lietuvių bendruomenė išsiskiria savo indėliu į atstovavimą Lietuvos interesams Europos Sąjungoje (ES), mūsų šalies vardo garsinimą ir stiprinimą tarp kitų ES valstybių. „Europos tautinė įvairovė ir daugiakalbystė yra Jūsų kasdienė aplinka. Tačiau gyvendami čia bet kokiu atveju reprezentuojate Lietuvą. Mus vienija lietuviška tapatybė, mūsų kalba ir kultūra yra esminiai tautinio identiteto dėmenys, kuriuos lietuviai aktyviai puoselėja, kad ir kur gyventų. Noriu nuoširdžiai Jums padėkoti už šias pastangas“, – sakė D. Nausėdienė.
Pirmoji ponia pabrėžė, kad Lietuva remia lituanistinių mokyklų kūrimąsi ir veiklas. Lituanistinio ugdymo tradicijos yra svarbios Lietuvos valstybei ir lietuvių užsienyje lietuviškajai tapatybei ir kalbai išlaikyti. Lietuvių kalbos mokėjimas stiprina ryšį su Lietuva ir yra sėkmingos reintegracijos prielaida grįžtantiems į Lietuvą.
Kreipdamasi į abiturientus pirmoji ponia pakvietė juos rinktis Lietuvą. „Žinau, kad turite daug galimybių ir kelių, bet patikėkite – Lietuvai tikrai reikia Jūsų talentų ir jaunatviško ryžto. Mes labai laukiame grįžtančių jaunuolių: veržlių, norinčių pritaikyti įgytas žinias ir patirtį, pasiryžusių prisidėti stiprinant valstybę, garsinant jos pasiekimus, gebančių plėtoti Lietuvos kultūrinius, ekonominius, mokslo ryšius su kitomis šalimis“, – teigė D. Nausėdienė.
Pirmoji ponia dėkojo Belgijoje dirbantiems lietuvių mokytojams už atsidavimą, taip pat pasidžiaugė reikšmingu pasiekimu: 2022-aisiais lietuvių abiturientų mokymosi rezultatai šioje Europos mokykloje buvo antri po suomių iš visų europiečių kalbų sekcijų.
Briuselio II Europos mokykloje mokosi 217 lietuvių. 2006 metais mokykloje įsteigta lietuvių kalbos sekcija ikimokyklinio ir pradinio ugdymo lygmeniu, 2015-aisiais – analogiška sekcija vidurinio ugdymo lygmeniu. Įstaigoje dirba 11 Lietuvos komandiruotų mokytojų. Iš viso mokykloje yra 4000 mokinių ir apie 500 mokytojų iš daugelio ES šalių.