Bibliotekoje sutiktas pasaulyje garsus dailininkas ignalinietis
Kovo 16 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje šiltai sutiktas garbingas svečias, garsus dailininkas, Ignalinos krašto sūnus Rimantas Rolia. Į susitikimą su juo susirinko buvę mokytojai, bičiuliai, vietos menininkai, jį pažįstantys ar jo kūryba besidomintys ignaliniečiai. Rimantas Rolia – talentingas grafikas, dizaineris, karikatūristas, plakatistas ir neabejotinai geriausias Lietuvoje vaikiškų knygų iliustratorius, šioje srityje pelnęs tarptautinį pripažinimą. Jo darbai puikavosi ir apdovanojimus laimėjo prestižinėse parodose ir konkursuose JAV, Japonijoje, daugelyje Europos šalių. Didysis prizas Talino iliustracijų trienalėje, išskirtinė galimybė dalyvauti prestižinėje Bolonijos vaikų knygų mugės parodoje „Illustrators exhibition“, darbų pristatymas Prancūzijoje, Kompjeno mieste veikiančiame André François centre – tai tik dalis iliustruotojo pastarojo meto laimėjimų.
Ignaliniečiams dailininką pristačiusi bibliotekininkė Laima Andrijauskienė labai džiaugėsi pirmąkart surengtu susitikimu. Trečiojo amžiaus universiteto studentės perskaitė jo kūrybinių nuopelnų, minčių, publikacijų ištraukų pristatymą. Na o pats dailininkas didžiausią nuostabą patyrė pamatęs bibliotekoje iškabintus savo vaikystės piešinius, kuriuos išsaugojo mokytoja Zita Cijūnelienė. Prieš 30 metų vieno kabineto stalčiuje surasti ir įrėminti paveikslėliai dabar kabo jos namuose ir moteris sakė nė už ką jų niekam neatiduotų.
Rimantas gimė Ignalinoje, vėliau su tėvais persikėlė į Vidiškes, baigė Ignalinos 1-ąją vidurinę mokyklą, vėliau Kauno meno mokyklą, Vilniaus dailės akademiją, tobulinosi Zalcburgo vaizduojamųjų menų akademijoje. Jo pirmoji mokytoja Alma Juodagalvienė ir auklėtoja Pranutė Bilkienė Rimantą prisiminė kaip labai paprastą, tylų, kuklų, tačiau meniškos sielos vaiką. Jau tada pastebėjo, kad jis neeilinis, dosniai Dievo apdovanotas. Pats Rimantas pasakojo, kaip pirmoje klasėje mokytoja liepusi nupiešti vasaros įspūdžius, o paskui nešiojusi jo piešinį koridoriuje ir sakiusi: „Pažiūrėkite, kaip gražu. Čia Rimantas nupiešė“. Tai vaikui buvo didelis paskatinimas. O piešė jis kiek tik save atsimena, nuo trejų ar ketverių metų. Knygas mėgo labiau nei žaislus ir turėjo jų tikrai daug. Tai ir buvę jo pirmosios piešimo mokytojos. Šiltais žodžiais dailininkas prisiminė savo pirmąją ,,tikrąją“ dailės mokytoją Eugeniją Bulatovienę. Ji padėjo dar labiau pamilti gamtą, jos grožį ir visa tai perteikti baltame popieriaus lape.
Rimantas dažnai sugrįžta į vaikystės namus aplankyti tėvų, pailsinti kūną ir dvasią jam gražiausioje Ignalinos krašto gamtoje, įkvėpti vandens ir miško kvapo, pajausti svaiginančias erdves… „Emociškai niekada ir nebuvau išvykęs… Šitas kraštas iki šiol man neleidžia paleisti vaikystės siūlo… Būti ignaliniečiu – didelė garbė…“,– tokios gražios Rimanto mintys parodo jo šiltą santykį, jo išmintį ir jo stiprų ryšį su kūrybinių jėgų jam teikiančia brangia vieta, kurios negali atstoti jokios jį svetingai priimančių svečių šalių grožybės. Gimtojo krašto detalės, vaizdai panaudojami ir kūryboje.
Nuotraukose – R.Rolia rodo savo iliustracijas, su Ignalinos menininkais (iš kairės) Nijole Trinkūniene, Nerija Daubare, Aldona Jakubovskiene, Jolanta Raupelyte, Jonu Grunda