Bičiuliai kultūros, religijos ir santarvės mieste

Tytuvėnuose, prie gražaus Giliaus ežero, miestelio gyventojai ir svečiai praeitą šeštadienį rinkosi į trisdešimt pirmąją šventę „Tytuva – 2016”.
Tradiciniame renginyje dalyvavo Kelmės savivaldybės meras Vaclovas Andrulis. Jis šventės atidarymo iškilmėse kalbėjo apie savivaldybės iniciatyvas gražinant turistinį Tytuvėnų miestelį, gerinant čia gyvenančių gerbūvį. Seimo narė Alma Monkauskaitė savo kalboje Tytuvėnus pavadino ypatingu kraštu, kurį ypač mylėjo ir geografas Česlovas Kudaba. Ir ne tik dėl gražios krašto gamtos. Kaip teigė A. Monkauskaitė, Tytuvėnus galima vadinti kultūros, religijos ir santarvės miestu. Kultūros – dėl ypač gražių renginių, kurie jungia kultūros centrą, gimnaziją, Piligrimų centrą, vaikų darželį, regioninį parką ir kitas iš peties dirbančias miestelio ir seniūnijos įstaigas. Religijos – dėl daug metų vykstančių piligriminių kelionių Tytuvėnai – Šiluva. Dievo Motinos Ikonos „Kazanskaja” cerkvė daug metų draugauja su Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynu – šis faktas leidžia miestelį vadinti santarvės miestu.
Šventės metu scenoje šėlo Tytuvėnų kultūros centro ir Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus atlikėjai, kultūros centro kaimiška kaimo kapela „Svaja”, kuriai tarsi atliepė Klaipėdos rajono Veiviržėnų kultūros centro Daukšaičių skyriaus kapelos „Ritin dobil” muzikantai ir dainininkai. Vyko grupių „Drovuoliai” ir „Belkanto” koncertai. Susidomėjimo sulaukė Akmenės ir Tytuvėnų kultūros centrų jungtinis projektas – muzikinė istorija „Giliaus gelmių dievaitė”, kurią režisavo Akmenėje dirbanti A. Gričiutė. Iki vidurnakčio jaunimas šėlo su grupe „Hiperbolė Tribute”.