Birštono savivaldybėje pristatytas „Nebūk naivus kelyje“
Jau antrus metus gyvuojančio tarptautinio socialinio projekto „Nebūk naivus kelyje“ pirmininkas Mindaugas Jonušas lankėsi Birštono savivaldybėje, susitiko su mere Nijole Dirginčiene bei vicemeru Vytautu Kederiu ir aptarė bendradarbiavimo galimybes.
Socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“ yra skirtas informuoti jaunimą apie tai, kad negalima keliauti bet kaip ir su bet kuo, o ypač neprotinga yra aklai pasikliauti socialinio tinklo pasiūlymais vykti kartu.
Projekto tikslas – išanalizuoti pastarųjų metų tragiškus įvykius, nustatyti grėsmes, būdus, kaip jų išvengti ir, remiantis analize, organizuoti šviečiamuosius renginius jaunimui, atkreipti valdžios institucijų dėmesį į tuos sunkumus, kuriuos patiria studijuojantis ne savo vietovėje ir savaitgaliais grįžtantis į namus jaunimas: į prastai išvystytą transporto infrastruktūrą, nepatogius tvarkaraščius, netvarkingas stoteles.
Projekto lektoriai lankosi mokyklose ir skaito paskaitas „Nebūk naivus kelyje – keliauk atsakingai“, parengtas bendradarbiaujant su policija ir Bendruoju pagalbos centru. Paskaitose – diskusijose akcentuojama, kad graži mašina- ne žaisliukas, o už vairo sėdintis vyrukas ne visada būna gerasis princas, raginama nesižavėti pasiūlymais pavėžėti, skelbiamais internete, vengti interneto„šaunuolių“, kurie gundo pramogomis, išvykomis, patirtimis ir rinkitis visuomeninį transportą.
Nuo gegužės 1 d. projektas „Nebūk naivus kelyje“ organizuoja psichologinę pagalbą nukentėjusiems kelyje ir aukų artimiesiems. Paskambinus tel. Nr. 8 613 11 344, budintys pasichologai savanoriai konsultuoja ir suteikia informaciją apie galimas pagalbos gavimo formas. Ši pagalbos linija išsiskiria tuo, kad į nelaimę papuolę asmenys turi galimybę bendrauti ne tik su psichologais, dvasininkais, bet ir su kitais nukentėjusiais asmenimis.
LR Vyriausybės bei Seimo prašoma lapkričio 16 d. paskelbti Atsakingo keliavimo diena, kuri būtų skirta atkreipti visuomenės dėmesį į neatsakingo keliavimo problemas. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai: tą dieną buvo nužudyta studentė Justina Š., kuri keliavo su socialiniame tinkle rastu vaikinu.
Projektą remia Švietimo, Susisiekimo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, verslo įmonės, autobusų parkai, naujienų agentūra BNS, prie projekto jau prisijungė 17 savivaldybių.
„Situacija šalyje yra tokia, kad negalima sėdėti rankų sudėjus ir laukti, kol nelaimė ateis į mano kiemą. Keliauja ne tik studentai, bet ir mokiniai. Norime atkreipti visuomenės, o ypač mokinių ir studentų dėmesį į slypinčius realius pavojus, stabdant pakeleivingą automobilį ar internete ieškant su kuo keliauti. Gyvybę reikia saugoti ne tada, kai iškeliauji“ , – kalbėjo projekto pirmininkas Mindaugas Jonušas, išreiškęs viltį, kad Birštonas taps 18-ta savivaldybe, prisijungusia prie projekto.
Taip pat raginama tapti projekto savanoriu ir pagal savo gabumus, amžių, užimtumą prisidėti prie iniciatyvų: dalinti skrajutes, organizuoti renginius ir pan.