Būtina žinoti šiuos 7 patarimus, padarančius statybų procesą lengvesniu
Statybos ar remontas – nėra jau toks lengvas procesas. Norint šiuos darbus atlikti tvarkingai ir be jokių nesklandumų ateityje, reikia numatyti mažiausiai du žingsnius į priekį. Nekokybiškai atlikti statybų ar remonto darbai gali lemti daugybę neigiamų padarinių, tokių kaip skilinėjančios lubos, sienos ar grindys, išsiklaipę paviršiai, pakitusi dažų spalva ir panašiai. Tam, kad būtų dar lengviau atlikti paprastus namų remonto ar statybų darbus ir pavyktų išvengti klaidų, šiame straipsnyje pateikiame jums 7 patarimus, kurie palengvins statybų procesą.
7 patarimai, padedantys palengvinti statybų procesą
Kartais pradėti statybas tampa sunku ne dėl pačių darbų sudėtingumo, bet žinių stokos. Nežinant tam tikrų statybų aspektų padidėja rizika padaryti kažką ne taip ir vėliau sulaukti neigiamų pasekmių – skilinėjančių sienų, atšokančių plytelių, pelijančių namo kampų. Netinkamai ar nepatogioje vietoje išvedžioti elektros laidai ar santechnikos vamzdžiai gali apsunkinti patalpų įrengimą ar net pareikalauti papildomų išlaidų. Palengvinti statybų darbo procesą gali vos keli patarimai, padėsiantys išvengti nemalonumų.
1. Pamatams svarbus tvirtas gruntas
Sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo. Su šiuo posakiu negalime nesutikti kalbėdami apie statybas. Tinkamai įrengti pamatai užtikrins sklandžius tolimesnius darbus. Pirmiausia, norint tinkamai įrengti pamatus, būtina išgauti tvirtą gruntą. Nesutankintas gruntas laikui bėgant sukrenta, tad iškyla didelė „sėdančių pamatų“ rizika. Net ir keliais milimetrais nusileidę pamatai gali lemti grindų, sienų, lubų trūkinėjimą ir skeldėjimą, sumažėjusią šilumos izoliaciją ir daugelį kitų neigiamų veiksnių. Tad prieš liejant pamatus svarbu sutankinti gruntą, o šiam darbui atlikti labiausiai tinka grunto tankintuvai.
2. Grindis betonuokite tik ant tvarkingo ir švaraus paviršiaus
Ant ištrupėjusio, pažeisto seno betono betonuojamos grindys gali pakenkti naujai padengtam sluoksniui ir lemti skeldėjimą, „nusėdimą“ ar nelygumus sustingus. Prieš pradedant lieti betoną įsitikinkite, kad pagrindas yra tvarkingas, ant jo nėra pašalinių medžiagų, nutrupėjusių ar nuskilusių gabalų. Žinoma, jei tai yra pirmasis grindų sluoksnis, labai svarbu tinkamai sutankintas gruntas.
3. Apšiltinimas gali padėti sutaupyti ateityje
Statybų procese svarbų vaidmenį atlieka šiltinimas. Tinkamai apšiltinti pamatai, sienos, lubos, stogas nepraleidžia šalčio, sulaiko viduje esančią šilumą, tad namai automatiškai tampa šiltesni. Vadinasi, kuo geriau apšiltintas namas, tuo mažiau šilumos energijos prarasite, o kuo mažiau prarasite, tuo mažiau reikės šildyti, o tai reiškia, kad tai padės jums sutaupyti.
4. Plytelių ilgaamžiškumą lemia klijų kokybė
Plytelės – gerai atrodantis ir lengvai prižiūrimas grindų dangos sprendimas. Visgi, dažniausiai jas renkamasi rengti tose vietose, kur nuolat gresia sąlytis su vandeniu, drėgme, garais ar net riebalais. Tam, kad plytelės tarnautų ilgiau, rekomenduojame rinkti kokybiškus ir specialiai toms vietoms, kurias dengsite skirtus klijus. Pasenę, nekokybiški klijai, arba juose esantys klijų gumuliukai, šiukšlės neleis plytelėms tvirtai prilipti prie pagrindo, tad gali būti, kad laikui bėgant jos paprasčiausiai atšoks. Be to, skirtingoms vietoms dengti naudojami skirtingi klijai, tad labai svarbu, kad klijuojant vietas, kuriose numatomas sąlytis su drėgme, rinktumėtės vandeniui atsparius klijus.
5. Kuo daugiau santechninių vamzdžių sienose, tuo didesnė laisvė
Vedžiojant santechniką reikia būti iš anksto numačius vietas, kuriose stovės kriauklės, vonia ar dušas, įvairūs kiti įrenginiai. Visgi, jei nesate tikri, kurioje kambario vietoje statysite kriauklę, o kurioje vonią, rekomenduotume tiek vandentiekio, tiek nuotekų vamzdžius vedžioti bent dvejose patalpos sienose. Taip turėsite didesnę laisvę renkantis įvairių įrenginių vietas.
6. Sienų dažų spalva neturi erzinti
Namai – vieta, kur sugrįžtate po dienos darbų pailsėti, pabūti su šeima. Namai turėtų būti jaukūs, šilti, o jų interjeras neerzinti. Sienų spalva gali padėti sukurti teigiamą atmosferą, tačiau kartu gali ir varginti. Pernelyg intensyvios spalvos gali erzinti, varginti, neleisti atsipalaiduoti. Ekspertų teigimu, saugesnis variantas yra neutralūs, pasteliniai atspalviai. Ryškias spalvas į savo namus galite įsileisti naudodami įvairius dekoro akcentus.
7. Patalpų apšvietimas turi būti ne tik dekoratyvus, bet ir funkcionalus
Įrenginėjat patalpų apšvietimą svarbu numatyti daugiau, nei vietą, kurioje įrengsite bendrąjį apšvietimą. Planuojant reikėtų nepamiršti ir funkcinio darbo vietos, valgomojo, virtuvės spintelių, spintų, komodų ar kito apšvietimo. Be abejo, žavesio namams gali pridėti ir akcentinės šviesos. Apšvietimas miegamajame dažniausiai skiriasi nuo kitų kambarių apšvietimo, tad labai svarbu yra tinkamai įvertinti ir kambario funkciją.
Statybų metu gali prireikti statybinės technikos
Statant naujus namus ar renovuojant senuosius dažnai prireikia statybinės technikos. Grunto vežimui gali prireikti sunkvežimių, gabenant medžiagas – priekabų ar net vilkikų. Aukštų pastatų statybai gali prireikti ne tik kopėčių ar pastolių, bet ir teleskopinių keltuvų ar lopšių. Su jais dirbti yra kur kas paprasčiau, nei statant ne tokius stabilius ir daug vietos užimančius pastolius. Be to, su keltuvais galite pasiekti net ir sunkiai pasiekiamas vietas. Deja, bet statybinė technika nėra labai pigi, tad kalbant apie, pavyzdžiui, keltuvą, lengviausia jį būtų išsinuomoti, ypač jei žinote, kad ateityje šio daikto jums nebereikės.