Čekiškei – keturi šimtai penkiolika
Sekmadienį čekiškiečiai gražiai pasitiko 415 – ąjį miestelio gimtadienį. Visą savaitę aktyviausieji bendruomenės nariai plušėjo, kad šventinis renginys būtų įsimintinas: sodino gėles, aikštėje pastatė suolus, pavėsines. Sekmadienio rytą į šventę kėlė kviesliai, mėgėjų dramos kolektyvo „Pelėda” nariai ir ilgametis važnyčiotojas Albinas Furmonas.
Po Šv. Mišių šventės dalyvių eisena, grojant dūdų orkestrui, pajudėjo miestelio aikštės link. Juos pasitiko šventės šeimininkai – seniūnas M. Zavedskas ir bendruomenės pirmininkė L. Rutkauskienė. Susirinko daug seniūnijos gyventojų ir svečių. Savo atvykimu čekiškiečius pagerbė Seimo nariai R. Popovienė ir A. Nesteckis, mero pavaduotojas J. Gurskas ir Vilkijos seniūnas A. Bačiūnas.
Čekiškei savo dainas ir šokus skyrė R. Saltono vadovaujama kaimo kapela „Volungė”, senjorų šokių kolektyvas, „Volungėlės” šokėjai (vadovė J. Girdauskienė), K. Kriščiūnienės ir V. Štilpos duetas, svečiai iš Kėdainių – kaimo kapela „Vilainiai”
Buvo pagerbti aktyviausieji seniūnijos gyventojai. Vienas žymiausių čekiškiečių – A. Vaičius, istorikas, kraštotyrininkas – metraštininkas. Tai žmogus, parašęs ne vieną knygą ir straipsnį apie Čekiškę ir Kauno rajoną. Už nuopelnus gimtajam kraštui jam buvo suteiktas Čekiškės garbės piliečio vardas.
Buvo pagerbti vyriausias seniūnijos gyventojas 106 metų A. Kemzūra ir jauniausia Čekiškės gyventoja Jorūnė Demeniūtė.
Gardaus gimtadienio torto paragauti užteko visiems.
Čekiškė – nedidelis netoli Dubysos įsikūręs Kauno rajono miestelis. Rašytiniuose šaltiniuose Čekiškės vardas pirmą kartą paminėtas 1600 m. spalio 6 dieną. 1999 m. sausio 12 d. Prezidento V.Adamkaus pasirašytu dekretu patvirtintas miestelio herbas.
Čekiškiečiai – darbštūs ir mokantys linksmintis žmonės. Čia tęsiamos ir puoselėjamos kultūrinės tradicijos, minimos svarbios valstybinės datos, pagerbiami nusipelnę gyventojai.
Muzikinio gyvenimo pagyvėjimas susijęs su mokytojo A. Liškausko vardu. Buvo sukurtas dūdų orkestras, kaimo kapela, akordeonistų ir skudutininkų ansambliai. Didelį indėlį į miestelio kultūrinį gyvenimą įnešė R. ir R. Saltonai Jų vadovaujamuose kolektyvuose dainavo, grojo ir šoko ne vienas čekiškietis. Miestelio saviveiklininkai žinomi rajone ir šalyje, dalyvauja rajoninėse ir respublikinėse dainų šventėse, įvairiuose renginiuose.