„Cinamonas“ ir „Pistacijos“ – ar galima atlikti kanklėmis?
Balandžio 5 d. Alytaus muzikos mokykloje koncertavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. Aušrelė Juškevičienė ir studentės. Programoje skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai − Vaclovo Paketūro (1928) „Vasaros rytą“, kuriame panaudotos dvi skirtingų charakterių lietuvių liaudies dainos „Beauštanti aušrelė“ ir „Čibi ribi ožys“, Bernardo Andreso (1941) „Pistacijos“, „Cinamonas“ iš ciklo „Prieskoniai“. Šiuos kūrinius išraiškingai pakankliavo Eglė Miknytė (doc. Aušrelės Juškevičienės klasė). Michailo Glinkos (1804–1857) noktiurną atliko Ramunė Balčiūnaitė (prof. Linos Naikelienės klasė).
Didžiulį klausytojų susidomėjimą ir smalsumą sukėlė kamerinio ansamblio atlikti kūriniai − Jono Pauliko (1942) „Rasos šventė“, „Sakmė apie tėviškę“ iš siuitos kanklėms, Johano Sebastiano Bacho (1685–1750) „Pokštas“, S. Joplin (1868–1917) „Klevo lapo“ regtaimas („Maple leaf Rag“). Juos atliko kanklių trio − R. Balčiūnaitė, E. Miknytė, doc. A. Juškevičienė (bosinės kanklės).
Koncerto klausytojai įsitikino, kad kanklėmis atlikti galima ne vien liaudies dainas, kaip daugelis mano, bet ir klasikinę, džiazinę ir sudėtingos faktūros šiuolaikinę muziką.
Prieš koncertą Muzikos mokyklos kanklių mokytojoms ir jaunosioms kanklininkėms doc. A. Juškevičienė pravedė atvirą meistriškumo pamoką „Brauktukinio ir mišriojo kankliavimo reikalavimai. Stambios formos kūrinių atlikimo ypatumai“. Pamokoje dalyvavo mokytojos metodininkės Alės Žebrauskienės 5 klasės mokinė Paula Babrauskaitė.