D. Pavalkis ragina universitetus drąsiai žengti į naują lietuvišką aukštųjų technologijų verslą
Šiandien Kaune „Santakos“ slėnyje vykstančiame informaciniame forume, skirtame mokslo ir verslo partnerystės skatinimui, švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis akcentavo naujus mokslo ir verslo bendradarbiavimo uždavinius.
„Džiaugiuosi, kad esame „Santakos“ mokslo ir verslo slėnyje, kur galime akivaizdžiai matyti, ką 2007–2013 m. ES struktūrinio finansavimo etapu jau esame nuveikę – sukūrę moderniausią mokslinių tyrimų bazę, – sveikindamas forumo dalyvius sake prof. D. Pavalkis. – Tačiau, kaip mums visiems žinoma, ant laurų užmigti negalime. Apsirūpinus naujausiais mokslinių tyrimų įrankiais būtina juos efektyviai naudoti. Dabar tai svarbiausia mūsų visų užduotis.“
„Tikroji mokslo ir verslo slėnių vertė – naujo mokslui imlaus verslo kūrimas ir esamo stiprinimas. Tik taip galime išspręsti nedidelio mūsų šalies inovatyvumo problemą – mūsų šalyje šiuo metu per mažai iš mokslo gimusio verslo. Tradicinis mūsų verslas nėra inovatyvus, tad slėniuose turime kurti naujas aukštųjų technologijų ir aukštos pridėtinės vertės verslo tradicijas, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministras. – Tikimės, kad išnaudodami slėnių infrastruktūros galimybes universitetų mokslininkai ir studentai patys drąsiai atvers naujus lietuviško aukštųjų technologijų verslo vartus kurdami rinkai reikalingas inovacijas“.
Kaip pažymi švietimo ir mokslo ministras, naujuoju 2014–2020 m. finansavimo etapu, turime du didelius iššūkius: pirmas – kaip paskatinti pačius universitetų tyrėjus ir studentus pradėti naujus aukštųjų technologijų verslus; antras – kaip padėti susikalbėti mokslininkams ir verslininkams ir egzistuojantį lietuvišką verslą aktyviai įtraukti į aukštųjų technologijų rinką.
„Dabarties ir ateities globalioje ekonomikoje galime konkuruoti tik efektyviais ir inovatyviais sprendimais, prekėmis ir paslaugomis. Jau turime modernią tyrimų bazę konkurencingumui, belieka sėkmingai ją įdarbinti“, – sako D. Pavalkis
Į forumą Lietuvos pramoninkų konfederacijos sukviesti mokslo, verslo ir valstybės institucijų atstovai dalinasi sėkminga mokslo ir verslo bendradarbiavimo patirtimi bei aptaria naujas jo galimybes. Forumo dalyviai susipažįsta su mokslo, studijų ir verslo slėniu „Santaka“ ir čia vykdomais projektais, sumania specializacija Lietuvoje bei naujomis paramos priemonėmis verslo ir mokslo bendradarbiavimui.