Dailės kūrybinis procesas – psichinės sveikatos stiprinimui
Vienas pagrindinių visuomenės sveikatos prioritetų – psichinės sveikatos gerinimas, siekiantis užtikrinti žmonių gerovę bei užkirsti kelią ligoms. Gera psichinė sveikata yra geros savijautos rodiklis, kai žmogus gali realizuoti save, įveikti kiekvieną dieną jį veikiantį stresą ir produktyviai atlikti savo darbus.
Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras miesto gyventojams organizavo seminarą „Dailės terapijos sąvoka. Dailės saviraiškos ir dailės terapijos metodų įtaka fizinei, psichinei ir dvasinei sveikatai“.
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Giedrė Bumblienė savo pranešime „Psichinės sveikatos stiprinimo geroji patirtis“ apžvelgė Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichinės sveikatos stiprinimo veiklų gerosios praktikos pavyzdžius.
Dailės didaktikos specialistė Dainora Skrabulienė skaitė pranešimą „Dailės terapijos sąvoka“, kurio metu dalyviai plačiau sužinojo apie dailės terapiją, kaip ji padeda reikšti savo mintis, jausmus ir potyrius piešiant, tapant, ar taikant kitas dailės technikas. Anot lektorės, dailės, kaip terapijos taikymas rodo, kad kūrybinis procesas gali būti efektyvus būdas išspręsti asmeninius emocinius konfliktus, būdas labiau save pažinti ir asmenybei bręsti. Dailė, kaip gydymo priemonė, leidžia eksperimentuoti su jausmais, juos tyrinėti ir išreikšti simboliais.
Praktinio užsiėmimo metu dalyviai išbandė kelias piešimo technikas. Piešimo su anglimi technikos metu buvo piešiama užsimerkus, o vėliau atmerktomis akimis buvo baigiamos esminės piešinio detalės. Kiekvienas seminaro dalyvis galėjo išsakyti savo mintis vertinant kito autoriaus darbą, o piešinio autorius, išklausęs kitų vertinimą, pristatyti savo piešinį.
Psichologinių metaforinių asociatyvinių kortų pagalba piešiniai buvo piešiami porose, užbaigiant kortose pavaizduotus vaizdus. Piešiniai buvo atskiri, nepereinantys į partnerio ribą, ir bendri, susijungiantys į vieną visumą.
Viso seminaro metu dalyvius lydėjo geros emocijos ir nuotaika, bendrumo ir bendruomeniškumo jausmas.
Seminaro dalyviai džiaugėsi įgytomis žiniomis, kurios padės labiau suprasti savo jausmus, mintis, o naujos technikos pagalba juos galės išreikšti piešinyje.