Darbo birža optimizavo beveik 6000 kv. m. valdomo valstybės turto
Nuo 2016 metų darbo biržoje aktyviai yra įgyvendinami pokyčiai daugelyje sričių. Lietuvos darbo birža įvertino nekilnojamąjį turtą, pastatus ir administracines patalpas, kuriomis disponuoja ir optimizuoja jį, kad racionaliau būtų naudojamos valstybės lėšos. Buvo nustatyta, kad Darbo biržos vykdomoms funkcijoms atlikti nėra reikalinga tiek ploto, kuriuo institucija disponavo.
„Pradėjus vadovauti Lietuvos darbo biržai susipažinau ir su šios sistemos valdomu turtu. Situacija netenkino tokia, kokia ji buvo, todėl kartu su struktūriniais pokyčiais, dokumentų skaitmenizavimo procedūromis inicijavau ir turto optimizavimą,“ – akcentavo Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė. „Turime jausti atsakomybę, efektyviai ir ekonomiškai valdyti mūsų funkcijoms vykdyti valstybės patikėtą turtą. Netoleruotina švaistyti valstybės lėšas ten, kur galima racionaliau naudoti turimus materialinius išteklius, todėl peržiūrėjus ir įvertinus visos sistemos administracines patalpas, ėmėmės konkrečių veiksmų pagerinti ir darbuotojų sąlygas, ir aptarnavimo kokybę“.
2016 metų pradžioje 10 teritorinių darbo biržų ir Lietuvos darbo birža iš viso valdė 60 029,66 kv. m. nekilnojamojo turto objektų plotą. Per 2016 metus buvo įvertinti pastatų patalpų plotai, atsižvelgiant į juose dirbančių darbuotojų skaičių. Atliekant įvertinimą buvo nustatyta, kad kai kur plotai yra per dideli, todėl buvo sudarytas ir pradėtas įgyvendinti turto optimizavimo planas. Iš viso per 2016 – 2017 metus optimizuotas turtas sudaro 5685 kv. m.
Trys optimizavimo etapai – efektyviau valdyti valstybės turtą
Turto optimizavimo procedūros vyksta keliais etapais. Pirmajame, tai yra 2016 metais, turtas buvo mažinamas 7 teritorinėse darbo biržose. Kitoms institucijoms perduoto turto plotas sudarė 1584 kv. m.
Šiais metais kitoms biudžetinėms įstaigoms perduodamas turtas siekia 4101 kv. m. Daugiausiai valdomo turto 2017 metais atsisakys Panevėžio teritorinė darbo birža – po optimizavimo jo sumažės 2897 kv. m.
Utenos teritorinė darbo birža Visagino klientų aptarnavimo skyriuje šiemet optimizuoja 497 kv. m. Šiaulių teritorinės darbo biržos Joniškio klientų aptarnavimo skyriuje bus optimizuota 471,4 kv. m.
Toliau optimizuojant valdomą turtą 2018 metais ketinama jį sumažinti dar trijose teritorinėse darbo biržose. Nustačius pagrįstus poreikius, numatyta, kad kitais metais visas Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų valdomas turtas sudarys 54 344,66 kv. m.
Kasmet darbo biržų sistemos nekilnojamojo turto išlaikymui yra skiriama apie 815 126. 24 Eur. Įvykdžius suplanuotą turto optimizaciją iki 2017 m., išlaikymo kaštai sumažėjo 19 000 eurų per metus. Planuojama, kad I ir II etapo turto optimizavimas bendrai leis sutaupyti apie 39 000 eurų, skirtų valdomam darbo biržų nekilnojamajam turtui išlaikyti.
Vilniaus miestui – prieinama ir kokybiška infrastruktūra
Visiškai kitokia situacija yra susiklosčiusi Vilniuje, kuris pagal klientų skaičių ir suteikiamų paslaugų mastą yra didžiausias šalyje.
Jau daugelį metų Vilniaus miesto skyrius neturi nuosavų patalpų veiklai vykdyti, patalpos yra nuomojamos. Šios patalpos nėra visiškai pritaikytos įstaigos veiklai, neįgaliųjų poreikiams, esamas pastatas neatitinka statybos techninių reglamentų ir higienos normų, patalpų trūksta. Tai didina įstaigos išlaikymo kaštus.
Ateityje dėl kasmet didėjančio klientų skaičiaus šiame skyriuje problema bus dar aktualesnė. Todėl ketinama įgyvendinti Vilniaus teritorinės darbo biržos infrastruktūros gerinimo ir paslaugų kokybės užtikrinimo projektą. Šio projekto pagrindinis tikslas yra gerinti Vilniaus teritorinės darbo biržos administracijos, Vilniaus miesto skyriaus ir Jaunimo darbo centro skyrių teikiamų paslaugų prieinamumą bei infrastruktūros kokybę.