Daugėja tiek emigrantų, tiek tautiečių Lietuvoje siunčiamų pinigų perlaidų
Per devynis šių metų mėnesius ir toliau augo per Lietuvos paštą siunčiamų pinigų perlaidų apimtis. Šią vasarą Jungtinėje Karalystėje įvykęs „Brexit“ referendumas kol kas nesustabdė emigrantų į Lietuvą siunčiamų pinigų srautų.
Lietuvos paštas skaičiuoja, kad vietinių pinigų perlaidų siuntimas sausio–rugsėjo mėnesiais, palyginti su tuo pačiu 2015-ųjų laikotarpiu, išaugo net trečdaliu. „Žmonės paštuose naudojasi pinigų perlaidų paslauga kaip alternatyva bankų mokėjimo nurodymams (pavedimams). Net 4 iš 5 vietinių pinigų perlaidų nukeliauja į bankų sąskaitas. Tai rodo, kad gyventojai vis dažniau kasdienes finansines operacijas renkasi atlikti paštuose ir „PayPost“ skyriuose“, – pažymėjo Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų direktorius Aurimas Čiagus.
Į bankų sąskaitas vietinių pinigų perlaidų šiemet išsiųsta beveik 38 proc. daugiau nei pernai, penktadaliu daugiau pinigų buvo siunčiama atsiimti paštuose ar „PayPost“ skyriuose, beveik dešimtadaliu daugiau pinigų perlaidų pristatyta gyventojams į namus.
Tarptautinių pinigų perlaidų srautas, palyginti su 2015-ųjų sausio–rugsėjo mėnesiais, taip pat smarkiai išaugo. Iš užsienio į Lietuvą atkeliavo dešimtadaliu daugiau pinigų perlaidų, o iš Lietuvos svetur išsiųstų pinigų srautas padidėjo net 32,5 proc.
Daugiausia pinigų iš Lietuvos siųsta į Rusiją (vidutinė pinigų perlaidos suma – 235 Eur), Ukrainą (184 Eur), Jungtinę Karalystę (219 Eur), Vokietiją (281 Eur), Jungtines Amerikos Valstijas (495 Eur), Ispaniją (386 Eur).
Paštuose ir finansinių paslaugų „PayPost“ skyriuose daugiausia išmokėta pinigų perlaidų, atsiųstų iš gausią lietuvių emigrantų bendruomenę turinčios Jungtinės Karalystės. „Dar anksti prognozuoti, kaip istorinis britų apsisprendimas trauktis iš Europos Sąjungos paveiks piniginių perlaidų, siunčiamų iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, srautus. Pinigų perlaidų suma nežymiai sumenko, tačiau tam įtakos turėjo euro atžvilgiu nukritęs svaro sterlingų kursas. Vis dėlto šiuo laikotarpiu emigrantai į mūsų šalį persiuntė beveik 2 proc. daugiau pinigų perlaidų“, – aiškino A. Čiagus.
Šiemet daugiau pinigų perlaidų Lietuvą pasiekė iš Jungtinės Karalystės (vidutinė pinigų perlaidos suma – 152 Eur), Vokietijos (241 Eur), JAV (341 Eur), Airijos (195 Eur), Rusijos (311 Eur), Norvegijos (325 Eur).