Daugiau nei šimtas „Patrepsynės“ šokėjų porų vos tilpo Kurtuvėnų dvaro ratinėje
Kurtuvėnuose jau dvyliktą kartą vyko respublikinis tradicinių šokių festivalis „Patrepsynė“. Tradicinio lietuviško šokio varžytuvės yra labiau šventė nei lenktynės. Geriausi šokėjai savo mokykloms laimėjo liaudiškų muzikinių instrumentų, tačiau nominacijas pelnė visi.
Šalies mokinių folklorinių šokių varžytuves kasmet organizuoja etnokultūros puoselėtojai Diana ir Albertas Martinaičiai bei Šiaulių kultūros centras. Jų partneriai – Kurtuvėnų regioninis parkas, Šiaulių universitetas, Lietuvos liaudies kultūros centras.
Šauniausia pradedančiųjų grupės pora tapo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos šokėjai Diana Pudžiamytė ir Orestas Jurčys (vadovės Irmina Kėblienė ir Jolanta Kasputytė).
Kurtuvėnuose „Patrepsynės“ šokėjai išbandė naujos dvaro ratinės grindis.
Šauniausi pažengusiųjų grupėje buvo Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokėjai Kamilė Savickaitė ir Rokas Šimkus (vadovė Džiuljeta Ragauskienė).
Patyrusiųjų grupėje laimėjo dar viena Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokėjų pora, vadovaujama mokytojos Džiuljetos Ragauskienės, – Dovilė Zamaraitė ir Orintas Stradomskis.
Projektu siekiama propaguoti lietuvių folklorinius šokius, skatinti kultūringą vaikų ir jaunimo bendravimą laisvalaikiu. Jaunimui patraukli varžytuvių forma, projekto keliami tikslai ir betarpiškas bendravimas pritraukia vis daugiau šokėjų ir jų vadovų.
Projektas Lietuvos kultūros ministerijos įtrauktas į 2015–2017 metų respublikos prioritetinių renginių sąrašą. Šiemet „Patrepsynė“ vyko jau 12-tą kartą ir jau antrą kartą vyko etnografinėje aplinkoje – Kurtuvėnų dvare.
Šokėjų poroms paskirta 51 nominacija – jiems įteikti diplomai ir prizai. 3 poros laimėjo šauniausių „Patrepsynės 2016“ šokėjų nominacijas.
Šalies finale dalyvavo mokyklų, po to miestų ir rajonų atrankiniuose turuose laimėjusios poros. Iš viso dalyvavo 102 šokėjų poros.
Atvyko dalyviai iš 18 savivaldybių: Kauno miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Radviliškio, Prienų, Ukmergės, Biržų, Kelmės, Tauragės, Molėtų, Akmenės, Mažeikių, Šilalės, Varėnos, Utenos rajonų.
Šokiams grojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vadovas Arūnas Stankus) ir Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Alksniokā“ muzikantai (vadovė Dainora Petrikienė).
Šauniausiems buvo įteikti nugalėtojų marškinėliai ir šiauliečio tautodailininko Alberto Martinaičio pagaminti specialūs prizai, kuriuos geriausi šokėjai laimėjo savo atstovaujamoms įstaigoms.
Taip pat šokėjams buvo išdalinta daug specialiųjų prizų, kuriuos įsteigė Šiaulių rajono savivaldybė, Šilalės „Etnoklubas“, šiaulėniškių Kubilių šeima, Šiaulių folkloro klubo „Patrimpas“ nariai ir bičiuliai, patys šokėjai ir jų vadovai, tėvai, komisijos nariai, renginio vedėjai, muzikantai.