Dembavos progimnazijos mokiniai šalies konkurse pristatė mokslinius-tiriamuosius darbus

Kiekvieną vasarį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vykstantis jaunųjų tyrėjų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ jau dvidešimtą kartą subūrė 3–8 klasių mokinius iš visos Lietuvos. Gabūs ir aktyvūs Dembavos progimnazijos jaunieji tyrėjai, šiai veiklai negailintys nei laisvalaikio, nei atostogų, taip pat vyko į šį konkursą. Šiais metais jie parengė net keturis darbus.
3 kl. mokinys Emilijus Trinkūnas pristatė obuolių prinokimo ir supuvimo tyrimus. Emilijus išsiaiškino, kaip obuoliai prinoksta ir kodėl neprinokę yra neskanūs. O stebėdamas puvinį sukeliančio grybo vystymąsi sužinojo, kodėl sode reikia surinkti krituolius. Apie tai ir papasakojo 3–4 kl. mokinių darbus vertinusiai komisijai: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos atstovei Lorianai Kilaitei, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ atstovei Daivai Turonienei ir komisijos pirmininkei dr. Laimutei Salickaitei-Bunikienei.
6 kl. mokinės Beatričė Vanagaitė ir Jovilė Vizbaraitė konkurse dalyvavo antrą kartą. Mergaitės pratęsė pernai konkurso laureato vardą pelniusį darbą apie mikroorganizmus ir šiais metais ištyrė gerųjų bakterijų savybes. Bakterijų užsiaugino raugindamos daržoves. Įdomu buvo stebėti, kaip vyksta gerųjų bakterijų kova su blogosiomis. Atlikdamos šį tyrimą, mergaitės pačios įsitikino ir kitiems parodė, kuo raugintos daržovės yra naudingos.
8 kl. mokiniai Augustas Jurgaitis ir Nojus Paknys išmoko nustatyti medžių amžių kompiuterine programa ImageJ, o rezultatus palygino su įprastiniais medžių amžiaus nustatymo būdais. Augustas konkurse dalyvavo jau trečią kartą.
O 8 kl. mokinys Liucijus Trinkūnas į šį konkursą vyko penktą kartą. Šiais metais jis sėkmingai gynė darbą „Jogurtų kokybinės sudėties tyrimai“. Aštuntokų darbus vertino ekspertų komisija: dr. Artūras Katelnikovas iš VU Chemijos ir geomokslų fakulteto, dr. Rusnė Kregždaitė iš VU Komunikacijos fakulteto ir komisijos narys, šias pareigas einantis nuo pirmojo konkurso, Petras Lozda iš Vilniaus Salininkų gimnazijos.
Visi mokiniai apdovanoti diplomais, o Liucijus tapo konkurso laureatu. Bet labiau už diplomus džiugina mokinių noras tyrinėti supančią aplinką, pažinti gimtąją Lietuvą ir dirbti Tėvynei. Kaip ir gebėjimai diskutuoti su mokslininkais, įrodyti darbų svarbą ir nepabūgti varžytis su VšĮ progimnazijos MAGIS, Kauno jėzuitų gimnazijos, LMNSC būrelių ir kitų mokyklų mokiniais, turinčiais visas galimybes mokytis tiriant, naudotis moderniomis priemonėmis ir gauti mokytojų metodininkų, o dažnai ir ekspertų konsultacijas darbų rengimo ir pristatymo klausimais.