Didingos praeities atspindžiai
Minėdamas bendruomenių metus ir Lietuvos muziejų kelio renginius, skirtus dvarų kultūrai aktualizuoti, Daugiakultūris centras pradėjo vykdyti projektą „Kėdainių krašto dvarų kultūros atspindžiai“, kurį finansavo Kėdainių rajono savivaldybė. Pirmasis renginys – birželio 28 d. vykusi ekskursija po mažiau žinomus mūsų krašto dvarus − Stasynę, Lančiūnavą, Pavermenį, Terespolį, Dotnuvą.
Joje dalyvavo pusšimtis miesto ir rajono bendruomenių narių, Daugiakultūrio centro renginių lankytojų, kuriems yra įdomus mūsų krašto dvarų paveldas. Kėdainių dvarų istorija yra labai įdomi, o jų buvusių savininkų gyvenimo istorijos intriguojančios, tačiau dabartinė pastatų būklė prasta. Labai gaila, bet aplankyti dvarai nerestauruoti, nykstantys, gal kiek geriau atrodo tik buvusio Dotnuvos dvaro pastatas. Daugelį nustebino Terespolio dvaro parke augantys šaukčiai – lapų milžinai, aukštesni ir už žmones. Apibendrinus ekskursijos po dvarus dalyvių įspūdžius, pasakyti galima taip – didinga praeitis ir niūri dabartis.
Kelionės metu domėjomės ne tik dvarais, bet ir sustojome prie reikšmingų istorinių objektų – Taučiūnuose prie paminklo pirmajam žuvusiam savanoriui P. Lukšiui, Krekenavos regioniniame parke iš 25 metų aukščio apžvalgos bokšto pasigrožėjome Nevėžio slėnio vaizdais, užsukome į Krekenavos bažnyčią, garsėjančia stebuklingu Švč. Mergelės Marijos paveikslu, Švenčiuliškių kapinaitėse stebėjomės gausybe paminklų, padarytų iš girnapusių, pasidžiaugėme prižiūrimais Akademijos parke esančiais paminklais ir švytinčiu Žemdirbystės instituto pastatu. Ekskursijos dalyvės Irenos nuomone – yra nuostabu keliauti po savo kraštą, kaskart atrasti kažką nauja, matyti tai apie ką daugybę kartų kalbėta.