Didžiausią įspūdį Lietuvos gidams Plungėje paliko žemaitiški valgiai
Gegužės 5 dieną Plungės turizmo informacinio centro iniciatyva į pažintinį turą po lankytinas mūsų rajono vietas buvo pakviesti šalyje dirbantys gidai, kuriems surengta ekskursija į Užgavėnių kaukių ekspoziciją, Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką, Šaltojo karo muziejų, kunigaikščio Mykolo Oginskio dvarą ir ŽDM ekspozicijų sales. Svečiams buvo pasiūlyta dalyvauti Vaivos Jundulaitės-Kuosienės edukacinėje programoje „Tautinis kostiumas“ bei programos „Pieno kelias“ dalyvio Pauliaus Klapatausko „Vilkų kitokie sūriai“ produktų degustacijoje. Vienoje iš kaimo turizmo sodybų gidai buvo pavaišinti žemaitiškais pietumis, kurie svečiam paliko bene įsimintiniausią įspūdį.
Po pietų Žemaičių dailės muziejuje gidus pasitiko ne tik įstaigos direktorius Alvidas Bakanauskas su muziejaus darbuotojais, bet ir Plungės meras Audrius Klišonis, mero patarėjas Mantas Česnauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė.
Plungiškiai neslėpė, jog tikisi, kad šiltasis metų periodas turizmui bus itin palankus, nes mūsų rajoną aplankyti nusprendusiems tautiečiams išties turi ką pasiūlyti. Plungės TIC direktorė Sandra Kasmauskienė kalbėjo, jog pažinti gimtąjį kraštą galima keliaujant individualiai, tačiau galima keliauti ir grupėmis, kurioms plungiškiai turi daug pasiūlymų. Kelionių agentūroms ruošiamasi išsiųsti kvietimus organizuoti turiningas grupių viešnages Plungės rajone su nakvyne, maitinimu, menine ar pažintine, edukacine programomis.
Meras A. Klišonis pasveikino Lietuvos gidus, atvykusius į patį gražiausią pastatą Žemaitijoje – restauruotus kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmus, pakvietė juos apžiūrėti puikias ŽDM ekspaziicijas, kuriose – tiek Lietuvos, tiek išeivijos menininkų kūriniai.
A. Klišonis prisipažino neseniai Birštone bendravęs su Kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson, kuri išreiškė mintį, neva visi Lietuvos muziejai vienodai pilki. Plungės meras išprovokavo ministrę atsakyti į klausimą, ar įmanoma padaryti taip, kad į Plungę sugrįžtų po įvairius Lietuvos muziejus išvežioti vertingi eksponatai, meno kūriniai. Džiugu, kad ministrė patvirtino, jog toks žingsnis įmanomas.
Meras pasidžiaugė, kad Šaltojo karo muziejus yra antrasis labiausiai turistų lankomas objektas Lietuvoje (po Aušros vartų). Šaltojo karo muziejus labai įdomus kruiziniais laivais į uostą atplaukusiems užsienio šalių turistams, tačiau nors kartą gyvenime čia verta apsilankyti ir Lietuvos gyventojams.
Į gidų repliką, kad gana nepatogu į Šaltojo karo muziejų dardėti žvyruotu keliu meras atsakė, jog jau sutarta su Lietuvos automobilių kelių direkcija, kad 5 kilometrų atkarpą nuo pagrindinio kelio iki Plokštinės būtina asfaltuoti, juo labiau, kad šalia eina ir dalis ežerą juosiančios dviračių trasos, kurią jau pamilo vietos žmonės ir atvykstantys rajono svečiai.
Meras pažymėjo, jog tiek Savivaldybės specialistai, tiek ŽNP, tiek ŽDM, tiek Plungės TIC kolektyvai yra atviri gidų klausimams ir siūlymams.
„Norime, kad žmogus, išvažiuodamas iš Plungės, pajustų, jog čia iš tiesų buvo gera ir norėtų čia dar kartą sugrįžti. Taip pat duokit žinoti, jei turistus Plungės rajone kas ne taip, nenuoširdžiai aptarnavo – bus rimtas pokalbis, kad negadintų gero Plungės ir Žemaitijos nacionalinio parko vardo“, – pažymėjo meras.
Kartu su gidais po Plungės rajoną keliavusi Turizmo rinkodaros asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė pažymėjo, jog kiekviena savivaldybė savo kraštą turi pristatyti kaip produktą, kuris yra išskirtinis, originalus, patrauklus ir konkurencingas.
„Lietuvoje yra 60 savivaldybių, o tai reiškia, kad Plungė turi 59 konkurentus. Šiandien gidams jūsų siunčiama žinia turi būti gili, su pojūčiu, kad gidai norėtų tai, ką patyrę, siūlyti patirti ir kitiems. Linkiu, kad keliaujantis žmogus pas jus jaustųsi gerai, pakylėtas, ir norėtų čia leisti pinigus!“ – kalbėjo D. Mažeikaitė.
Meras A. Klišonis savo ruožtu pastebėjo, kad iš 60-ies plungiškiai nenori būti treti, nes nori būti pirmi. Naudodamiesi proga pabendrauti su gidais mūsų savivaldybės atstovai vardijo ne tik lankytinas įdomias rajono vietas, bet ir tradicinius renginius – Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį, Platelių plaukimo mataroną, žirgų konkūro varžybas, Pasaulio žemaičių dailės parodą, kitus išskirtinius vien mūsų kraštui būdingus tradicinius renginius.
Gidai atkreipė rajono vadovų dėmesį, tad strateginis dalykas siekiant gerų turizmo rezultatų – puikūs įspūdžiai ir keliaujantiems žmonėms suteiktas patogumas. Ne paskutinėje vietoje ir skanus maistas, mat patiems teko tą dieną paragauti žemaitiškų valgių – kastinio, cibulynės, spirginės.
Komentavimas išjungtas.
Labai malonu, kad lietuvos gidams patiko kaimo turizmo sodyboje“Iesnale“ patiekti zemaitiski valgiai.