Didžiausias Lietuvoje stipendijas gaunantys KTU studentai: „Tai motyvuoja“
Kauno technologijos universiteto (KTU) inicijuotos skatinamosios talento stipendijos pavasario semestre buvo paskirtos beveik 500-ams gabiausių ir labiausiai motyvuotų studentų. Mėnesinė talento stipendija yra 250 eurų, tad stropiausi Universiteto studentai per semestrą gaus po 1000 eurų.
Taikant naują KTU stipendijų skirstymo modelį didelis dėmesys teikiamas ne tik akademiniams rezultatams, bet ir popaskaitinei studentų veiklai. Tad savanoriaudamas, atlikdamas papildomą praktiką, prisijungdamas prie papildomo ugdymo veiklų bei programų studentas ne tik ugdo bendrąsias ir karjeros valdymo kompetencijas, tobulėja mokslinėje, profesinėje srityje, bet ir turi galimybę gauti finansinę paramą.
„Be to, toks studentas lengviau įžengia į darbo rinką – yra paklausesnis specialistas“, – teigia KTU Karjeros ir ugdymo centro (KUC) vadovė Lina Slavickaitė.
Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Marketingo valdymo studijų programos pirmakursė Monika Jurgutytė, studijuojanti Klaipėdos filiale, sako, kad šią stipendiją jai padėjo gauti aktyvi popaskaitinė veikla verslo ir inovacijų srityje. Merginai teko dalyvauti tarptautinėje konferencijoje apie moterų teises ir apsaugą nuo smurto artimoje aplinkoje, tarptautiniame projekte „Entrepreneurship – Concepts & Pitch“ Dortmunde, Vokietijoje, taip pat yra laimėjusi pirmąją vietą „Marketplace“ simuliacijoje“.
M. Jurgutytės pasitikėjimas savo jėgomis, pamačius, kad už kiekvieną veiklą skiriamas 1 balas (iš viso skiriami 4 balai, – red. past.), šiek tiek sumažėjo, nes mergina buvo įsitikinusi, kad atsiras studentų, turinčių dar daugiau papildomų veiklų. M. Jurgutytė neabejoja, kad šis paskatinimas leis ir toliau siekti puikių rezultatų tiek studijose, tiek kitose veiklose už Universiteto ribų.
KTU Finansų studijų programos ketvirto kurso studentė Lina Sakalauskaitė teigia dėl paraiškos stipendijai gauti ilgai nesudvejojusi.
„Supratau, kad konkurencija bus labai didelė, todėl nebuvau tikra, ar pavyks sulaukti teigiamo atsakymo, – prisiminė L. Sakalauskaitė. – Kai man buvo paskirta talento stipendija, aplankė nuostabus jausmas, nes gali save išlaikyti dėka į mokslinę, visuomeninę, meninę ir projektinę veiklą įdėtų pastangų. Toks įvertinimas motyvuoja ir tarsi patvirtina, kad eini tinkamu keliu.“
L. Sakalauskaitės straipsniai, susiję su jos studijų tematika, buvo publikuoti KTU ir dviejų Kauno kolegijų leidiniuose, studentė yra skaičiusi pranešimus mokslinėse konferencijose, laimėjusi „Swedbank“ organizuotą konkursą „Banko padalinys jaunimui“, atlikusi praktiką tarptautinėje įmonėje „Nasdaq“. Laisvalaikiu mergina šoko viename iš KTU veikiančių meno kolektyvų „MoDance“.
Ketvirtakursė jau metus savanoriauja KTU Studentų informacijos centre (SIC) ir konsultuoja studentus aktualiais klausimais bei aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje: KTU mentorystės programoje, kurioje ugdo savo specialybines žinias ir karjeros valdymo kompetencijas, kelerius metus priklausė fakultetinei studentų atstovybei VFSA.
L. Sakalauskaitė taip pat atstovavo Universiteto bakalaurantus Finansų studijų programos komitete, buvo pripažinta geriausia pirmakursių pradžios mentore ir yra visapusiškai aktyvi Universiteto bendruomenės narė.
Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) Statybos inžinerijos bakalauro antro kurso studentas Audrius Čižinauskas buvo įvertintas ne tik už aukštus akademinius pasiekimus, bet ir atsidavimą studijoms, užimtą antrąją vietą inžinerinėse varžybose „Statybininkų dienos‘16“, skaitytą pranešimą apie KTU Studentų miestelio ateitį mokslinėje parodoje.
Tuo tarpu Automatiką ir valdymą ketvirtame kurse studijuojantis Edgaras Vainorius tikisi, kad gauta stipendija motyvuos ir dar labiau paskatins jo studijų draugus siekti geresnių akademinių rezultatų ir pretenduoti į talento stipendijos laimėtojus kitame semestre. E. Vainorius yra inžinerinių varžybų „EBEC Kaunas“ laimėtojas, vasarą atlikęs papildomą savanorišką praktiką „Mars Lietuva“, stažavęsis tarptautinėje kompanijoje „Waters“.