Direktorės apsilankymas Seredžiaus krašte – sprendimų paieška
Praėjusios savaitės penktadienį Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė apsilankė Seredžiaus seniūnijoje. Tai jau trečia seniūnija, su kurios problemomis susipažįsta savivaldybės administracijos vadovė prieš siūlydama kaip jas išspręsti.
„Tik apsilankiusi seniūnijoje, pabendravusi su įstaigų vadovais ir darbuotojais galiu pasakyti, kad žinau kaip iš tiesų gyvena ir kokių problemų turi rajono žmonės, kaip efektyviai naudojamas savivaldybės turtas“, – susitikusi su Seredžiaus seniūnu Jonu Pikoraičiu sakė V. Rekešienė.
Administracijos direktorė vizitą Seredžiuje pradėjo nuo susitikimo su Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro direktoriumi Petru Baršausku. Įgyvendinant Jurbarko rajono savivaldybės tarybos sprendimą, gruodžio pradžioje daugiafunkciame centre pagaliau įsikūrė jungtinė mokyklos ir miestelio biblioteka. Seniūnas paaiškino, kad, tvarkant leidinių fondus, dalį pasenusių ir susidėvėjusių Jurbarko rajono savivaldybė viešosios bibliotekos knygų teko palikti fonduose, tačiau leidinių daugiafunkcio centro bibliotekoje netrūksta, o skaitytojams jie išduodami visą dieną.
Apsilankiusi Vosbutuose, administracijos direktorė apžiūrėjo naujai išasfaltuotą kaimo gatvę, išklausė seniūno J. Pikoraičio pageidavimą ateinančiais metais įrengti šioje gatvėje apšvietimą. Vosbutų gyvenvietės Dubysos gatvės 630 metrai asfalto kainavo 69 872 Eur – čia panaudotos sutaupytos 2015 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos.
Armeniškių gyvenvietėje administracijos direktorė užsuko į Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialą, pasidžiaugė radusi internetu besinaudojančių lankytojų. Tačiau sename „alytnamyje“ įsikūrusioje kaimo bibliotekoje mažai vietos, vėsoka, nes darbuotojai taupo elektros energiją. Tuo tarpu buvusioje mokykloje, kur dabar šeimininkauja Armeniškių kaimo bendruomenė, yra daug tuščių patalpų, kurias bendruomenė naudoja tik epizodiškai, keliskart per metus pakviesdama gyventojus į renginius.
„Manyčiau, kad ne tik Armeniškiuose, bet ir kitose rajono gyvenvietėse išlikusios savivaldybės įstaigos, pašto skyriai turėtų veikti bendruomenės patalpose. Savivaldybei nereikėtų iš biudžeto išlaikyti nereikalingų pastatų, o bendruomenių namai atgytų. Tą reikėjo padaryti seniai“, – įsitikinusi V. Rekešienė.