Diskutuota apie savivaldybių bei NVO bendradarbiavimo galimybes
Lietuvos savivaldybių bei nevyriausybinių organizacijų (NVO) sektoriaus atstovai dalyvavo projekto „Gerojo valdymo principų taikymas Lietuvos savivaldybėse“ baigiamojoje konferencijoje, kurios metu diskutuota apie savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą skatinant aktyvesnį nevyriausybinių organizacijų dalyvavimą viešajame gyvenime. Taip pat konferencijos dalyviai susipažino su baigiamomis rengti bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis stiprinimo rekomendacijomis.
Baigiamąją konferenciją organizavo Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras (NIPC) kartu su partneriais Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) bei Norvegijos „Change the World“.
Pasiektais projekto rezultatais domėjosi ir diskusijose dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės atstovai: mero patarėjas Sergejus Riabininas (Sergej Riabinin) ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Osinskienė.
Projektas pernai vykdytas 10-tyje Lietuvos savivaldybių: Anykščių, Druskininkų, Elektrėnų, Jonavos, Jurbarko, Molėtų, Tauragės, Telšių, Ukmergės ir Švenčionių.
Konferencijoje buvo pateikta įdomi tiriamoji ir statistinė medžiaga apie savivaldybių ir NVO bei bendruomenių bendradarbiavimą, problemas ir naudą, finansavimo galimybes bei visiems aktualia tapusią viešųjų paslaugų teikimą ir šių paslaugų perdavimą bendruomenėms ir NVO. Daugiausiai dalyvių diskusijų sukėlė Nacionalinėje pažangos 2014–2020 m. programos nuostatos, kad iki 2020 m. vietoms bendruomenėms, nevyriausybiniam ar privačiam sektoriui turėtų būti perduota 15 proc. visų savivaldybės teikiamų paslaugų.
Konkrečius savivaldybių ir NVO bendradarbiavimo pavyzdžius konferencijos dalyviams pateikė Kazlų Rūdos, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybių atstovai. Apie savivaldybių ir NVO sektorių bendrą darbą Norvegijoje kalbėjo projekto „Gero valdymo principų taikymas Lietuvos savivaldybėse“ partneris, Norvegijos asociacijos „Change the World“ direktorius Mauricio Delizas (Mauricio Deliz).
Antrojoje konferencijos dalyje iš visos Lietuvos susirinkę vietos savivaldos ir NVO atstovai dirbo grupėse, diskutavo ir aptarė savivaldybių bei NVO bendradarbiavimo galimybes ir patirtį kultūros, meno, sporto, socialinių reikalų, sveikatos ir švietimo srityse.
Daugiau informacijos apie Lietuvos pažangos strategiją „Lietuva 2030“ https://www.lietuva2030.lt/lt/apie-lietuva-2030, savivaldybių ir NVO bendradarbiavimo metodiką
http://www.3sektorius.lt/docs/Knygelepilna_2013-12-18_11:06:27.pdf