Druskininkų meno mokyklą projektuojančios architektės: kursime vietą, garsinsiančią miestą
Druskininkų savivaldybė ant Vijūnėlės tvenkinio kranto numatė suformuoti 0,28 ha ploto žemės sklypą M. K. Čiurlionio meno mokyklos Vytauto Kazimiero Jonyno Dailės skyriaus naujo pastato statybai. Šiuo metu Dailės skyrius yra senose buvusio lopšelio-darželio patalpose, nepritaikytose tokio pobūdžio ugdymo procesui tinkamai organizuoti, tad projekte „Išmanusis miestas 9“ dalyvaujanti jaunų architekčių komanda „Parallel“ nusprendė suprojektuoti naują pastatą, kuris garsintų visą Druskininkų miestą.
Komandą „Parallel“ sudaro Kauno technologijos universiteto antro kurso architektūros studentės – Ieva Stulpinaitė ir Gustė Janušauskaitė. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos plėtrą jos pasirinko dėl įžvelgto vietos potencialo, išskirtinės gamtinės aplinkos. „Mūsų dėmesį patraukė tai, kad dabartinis Druskininkų dailės skyrius negali tinkamai dirbti, nes nėra tam pritaikytų erdvių. Žinant, kad teritorija turi išskirtinę gamtinę aplinką, kuri turi daug potencialo tapti vieta, skirta meno mokyklai, supratome, kad tai yra tas projektas, kurį galime vystyti ir siekti jo įgyvendinimo“, – sako I. Stulpinaitė ir G. Janušauskaitė.
Pateiktoje teritorijoje šiuo metu jokių kitų pastatų nėra. Sklypas iš visų pusių puikiai apžvelgiamas, esantis ant Vijūnėlės tvenkinio kranto, greta kultūros paveldo teritorijos – Druskininkų miesto istorinės dalies, V. K. Jonyno galerijos bei Čiurlionio memorialinio muziejus. Tai – jautri miestui ir palanki kūrybai teritorija, tad savivaldybė tikisi netipinio mokyklos pastato, o unikalios, subtiliai prie aplinkos derančios architektūrinės išraiškos. Tai padaryti ir sieks „Parallel“ komanda. „Mūsų siekiamybė yra sukurti unikalią vietą, kuri garsintų visą Druskininkų miestą, būtų kontekstuali ir burtų jaunuosius menininkus“, – sako architektės.
I. Stulpinaitė ir G. Janušauskaitė teigia, kad norint kurti darnius miestus pirmiausia reikėtų nepamiršti natūralios gamtinės aplinkos, kultūrinio palikimo. Nauji projektai, pasak jaunųjų architekčių, turėtų labiau atsižvelgi į žmonių poreikius ir viską sujungti darnumu, kad gyventume sveikoje, komfortabilioje aplinkoje. „Svarbu suprasti, kad miestai skirti žmonėms, o ne transportui, todėl reikėtų kurti kuo daugiau erdvių, skirtų vaikščioti ar važiuoti dviračiais“, – neabejoja komanda „Parallel“. – Ir, be abejo, visada kelti klausimą, kokie yra šiandienio žmogaus poreikiai?“