Du autoriai – dvi parodos
Šiaulių rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre artėjančių Šv. Velykų proga atidarytos dvi parodos. Šiaulietis tautodailininkas Rytis Milkintas pristatė medžio drožybos darbų parodą „Angelai“, o kuršėniškė tautodailininkė Marytė Janulienė eksponuoja pynimo darbus.
Parodos autorius ir svečius daina pasveikino Kuršėnų kultūros centro folklorinis ansamblis „Nesenstantys širdimi“. Šio ansamblio vadovė ir vakaro vedėja Birutė Poškienė pasidžiaugė, kad prie didžiąsias šventes surengta tokia graži teminė paroda.
Rytis Milkintas drožti iš medžio pradėjo prieš devynis metus dar mokantis Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje, o medinius angelus drožia jau ketveri metai.
„Angelai dėl to, kad jie nuolatos saugo, įkvepia tolimesniems darbams. Angelai nėra statiški, kiekvienas turi savo misiją“, – pasakojo Rytis Milkintas. Jis prisiminė, jog iš pradžių buvo tik įvairios skulptūros ir bareljefai, namų apyvokos reikmenys, tačiau, bėgant laikui, apsistota prie sakralios skulptūros – angelų.
Marytė Janulienė nuo mažens užsiiminėja pynimu iš vytelių. Pradžia buvo, kai sugalvojo pati nusipinti pintinę obuoliams sudėti. Patiko, tad pomėgis tapo darbu.
„Esu laiminga, kad dirbu darbą pagal pomėgį, esu Kuršėnų vaikų kūrybos namų pynimo būrelio vadovė ir turiu grupelę talentingų vaikų, kur jiems perduodu savo žinias“, – džiaugėsi tautodailininkė Marytė Janulienė. Ji pridūrė, jog didelę įtaką jai padarė plačiai žinomų vytelių pynėjų Stankų šeima, kuri Kuršėnuose turėjo įkūrę net pynimo muziejų. Marytė gaudavo žinių iš jų ir pati pritaikydavo jas kuriant įvairius darbus.
Kuršėnų seniūnas turėjo kuo pasigirti – prieš pat parodos atidarymą prieš seniūnijos pastatą Kuršėnų centre atvežtas ir pastatytas didžiulis velykinis kiaušinis, kurį nupynė Marytė Janulienė. Prie šio velykinio akcento gamybos prisidėjo ir Kuršėnų meno mokykla, ir Kuršėnų politechnikos mokykla.
Gražius LR Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės sveikinimo žodžius parodos autoriams perdavė jos padėjėja Ada Grakauskienė.
Parodos autorius sveikino didelis būrys valdžios atstovų, tautodailininkų, bendradarbių, kolegų, giminaičių. Visų veiduose – šypsena, nes darbai patys kalba už save, o akis „paganyti“ yra kur…