Du garbingi apdovanojimai – už svarų indėlį į Lietuvos sportą
Šie metai Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovui Rolandui Markinui ypatingi dviem svariais jo veiklos įvertinimais. Prieš keletą savaičių Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje pagerbiant olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusius Lietuvos žmones jam įteiktas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto medalis „Už nuopelnus olimpizmui“, o prieš savaitę R. Markinas apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento atminimo medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“. Akivaizdu, kad tokiais apdovanojimais pagerbiami tikrai ne už vienerių metų darbinę veiklą bei svarų indėlį į Lietuvos sportą įnešę sporto specialistai, todėl džiugu, kad jais įvertinami ir varėniškiai.
Rolandas Markinas Lietuvos sporto bendruomenei žinomas kaip iniciatyvus, turintis daug idėjų bei kompetentingas savo srities sporto specialistas. Jis aktyviai dalyvauja Lietuvos sporto federacijos veikloje, rengiant ir tobulinant Lietuvos sporto strategiją, jaunų žmonių užimtumo ir prevencijos programas ir yra įvertinamas kaip puikus administratorius, nuolat inicijuojantis naujoves bei skatinantis jas įgyvendinti, gebantis dirbti su žmonėmis, juos suprasti ir motyvuoti. Jo iniciatyva vyksta aktyvus bendradarbiavimas organizuojant bendras varžybas, šventes, skleidžiant dalykinę patirtį pedagogų tarpe.
Medalį įteikusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, dėkodama už nuoširdų ilgametį darbą puoselėjant gražias Lietuvos sportinio judėjimo tradicijas, pažymėjo, jog esi vienas iš nedaugelio jaunų sporto specialistų, gavusių tokio lygio apdovanojimą. Įteikdamas atminimo medalį, panašiai kalbėjo ir Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius. Tad kokie tie Tavo nuopelnai, kurie įvertinami medaliais?, – klausiame Rolando Markino
Nei savo nuopelnų, nei gautų medalių tikrai nesureikšminu. Savo veikla nesu išskirtinis. Jai daug metų esu atsidavęs ne dėl apdovanojimų, tačiau todėl, kad labai myliu sportą, be jo neįsivaizduoju savęs ir ne vienerius metus siekiu, kad sportuojanti Varėnos krašto bendruomenė būtų kuo gausesnė, o „Ūlos“ rankininkai savo pergalėmis garsintų Varėnos vardą. Žinoma, šiais garbingais apdovanojimais džiaugiuosi. Juos įteikiant buvo pasidžiaugta mano aktyvumu sportiniame gyvenime, kad palyginus jaunas ir jau tiek nuveikęs, palinkėta nesustoti ir toliau eiti į priekį. Dėkoju visiems, kurie įvertino mano darbą ir nuoširdžiai džiaugiasi kartu su manimi. Džiaugiuosi, kad gavus LTOK medalį, buvau pagerbtas ir Varėnos rajono savivaldybės vadovų, kurie pažymėjo, kad vertina mano veiklą. Meras Algis Kašėta įteikė padėką ir pasidžiaugė mano nuveiktais darbais. Ar šie įvertinimai įpareigoja dar labiau stengtis? Pirmiausia aš pats save esu įsipareigojęs, o gauti ir šie medaliai, ir padėkos, ir ankstesni apdovanojimai be abejo, yra didelis paskatinimas.
Su sportu esu tampriai susijęs nuo vaikystės. Aktyviai žaidžiau rankinį, o baigus tuometinę Lietuvos kūno kultūros akademiją (dabar LSU) ir įgijus kūno kultūros mokytojo – trenerio specialybę, jau dvidešimt metų mano veikla susijusi su sporto vadyba ir treniravimu. Dirbdamas Varėnos sporto mokyklos direktoriaus pavaduotoju ugdymui, įgijau reikalingų žinių sporto vadybos klausimais bei sporto strateginiam planavimui. Dirbdamas treneriu, įgijau patirties dirbti komandoje, sporto renginių organizavime. 2005-aisiais už aukštus sportinius bei vadybinius pasiekimus man buvo suteikta trenerio metodininko kvalifikacinė kategorija, o 2015-aisiais – trečioji vadybinė kvalifikacinė kategorija. 2015 metais esu gavęs Tarptautinio olimpinio komiteto sporto administratoriaus sertifikatą.
2013 m. inicijavau ir dalyvavau mokomosios knygos „Rankinio vartininko rengimas“ išleidime, esu vienas iš knygos autorių. Šiam mokomajam leidinukui, skirtam rankinio komandų treneriams, kūno kultūros mokytojams ir dėstytojams, kuriuo naudojasi studentai, reikiamą informaciją kruopščiai rinkau trejus metus, teko domėtis Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos, Austrijos rankinio metodikomis.
Ne vienerius metus esu Lietuvos rankinio federacijos vykdomojo komiteto narys, Lietuvos rankinio trenerių asociacijos narys, Varėnos vyrų rankinio klubo „Ūla“ vadybininkas, tad mano darbinė veikla tikrai gausi. Teko organizuoti ir prisidėti prie daugybės sportinių renginių. Vienas iš įdomesnių – nuo 2004 m. kas ketverius metus Varėnos krašte vykdoma Dzūkų olimpiada, kuri dabar vadinasi Dzūkų sporto žaidynėmis.
Galiu pasidžiaugti, kad dirbant rankinio treneriu, buvo pasiekta nemažai aukštų sportinių rezultatų. 1984/85 m. gimusių Varėnos vaikinų komanda šalies moksleivių čempionatuose pelnė 11 prizinių apdovanojimų šalies pirmenybėse: 2002 metais tapome Lietuvos jaunių čempionais; 2002 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynėse iškovojome trečiąją vietą; 2005 m. Lietuvos jaunių sporto žaidynėse – trečiąją vietą. 2004 m. iš geriausių Varėnos sporto mokyklos rankininkų sukūrėme vyrų rankinio klubo „Ūla“ dukterinę komandą, su kuria 2005 metais Lietuvos rankinio vyrų I lygos čempionate iškovojome trečiąją vietą, o 2006 m. tapome Lietuvos rankinio vyrų I lygos čempionais. Nuo 2006-ųjų treniravau pagrindinę Varėnos vyrų rankinio klubo „Ūla“ komandą, su kuria Lietuvos rankinio vyrų aukščiausioje lygoje 2014 m. tapome LRT taurės laimėtojais ir Lietuvos SUPER taurės laimėtojais. Reikia pripažinti, kad dirbant treneriu, tenka būti viskuo – ir treneriu, ir gydytoju, ir psichologu.
Praėjusiais metais mano iniciatyva, pasitelkiant rėmėjus, garsius Lietuvos krepšininkus Paulių Jankūną ir Dainių Šalengą, kurie padovanojo krepšinio stovus, Varėnos miesto stadione buvo įrengta krepšinio aikštelė.
Šiais metais buvo suorganizuotos respublikinės šeimų plaukimo estafečių varžybos „Dano Rapšio taurė 2017″, kuriose gausiai dalyvavo plaukimo entuziastai iš visos Lietuvos. Pagrindinis šių varžybų dalyvis, žinoma – tarptautinėse plaukimo varžybose pergales skinanti Lietuvos plaukimo žvaigždė – plaukikas Danas Rapšys, noriai bendravęs su visais dalyviais.
Prisidėjau organizuojant ir džiaugiuosi gegužės pabaigoje Varėnoje vykusia didele sporto švente, kuri į šalia Varėnos sporto centro esantį erdvų miesto stadioną bei aikštynus sukvietė daugiau kaip du šimtus dalyvių, nemažai žiūrovų ir į didelę sportuojančią bendruomenę sujungė varėniškius ir svečius. Šventė apjungė visas sporto šakas, kokios tik praktikuojamos rajone.
Veiklos per dvidešimtį metų tikrai daug, tačiau ne visa yra matoma. Tačiau tikrai nesu išskirtinis, mano kolegos taip pat yra iniciatyvūs, stengiasi ir siekia, kad Varėnos rajone sportinis judėjimas būtų kuo intensyvesnis.
Kokia Tavo veikla yra šiuo metu? Kokie planai ateities horizonte?
Dirbu Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovu, tad pagrindinė veikla susijusi su sportinės veiklos projektais. Planų ir idėjų tikrai yra nemažai, tik spėk juos visus įgyvendinti, na sporto galimybės Varėnoje tik plečiasi, o mes stengsimės patenkinti varėniškių norus bei įgyvendinti savo idėjas.
Kadangi dar esu ir Varėnos vyrų rankinio klubo „Ūla“ vadybininkas, šiuo metu tenka rūpintis „Ūlos“ klubo reikalais. Šiuo metu neramina tai, jog dėl lėšų stygiaus gresia pavojus nedalyvauti 2017/2018 m sezone Lietuvos rankinio lygos čempionate.
Aktyviai dalyvauju kursuose, seminaruose, mokymuose, atitinkančius darbo specifiką.
Džiaugiuosi, kad pagaliau Varėnoje šalia sporto centro kuriasi didžiulė, kokybiškas paslaugas teikianti sporto ir vandens pramogų bazė, mažas „sporto miestelis“, kuriuo gali naudotis visi Varėnos rajono gyventojai bei svečiai. Šalia sporto centro – šiuolaikiškas stadionas, o sporto centro baseinas varėniškiams patrauklus tuo, kad jo teikiamos paslaugos yra nebrangios, patalpos neperpildytos žmonių, o svarbiausia – jis visai šalia namų. Taip pat ketiname atidaryti universalią treniruoklių salę, puikiai pritaikytą ir moterims.
Džiaugiuosi, kad sporto galimybės Varėnoje tik plėsis, nes tam atsirado patraukli sporto bazė. Sieksiu, kad ji dar labiau stiprėtų ir ja turėtų galimybę naudotis mūsų rajono žmonės.
Vido Palevičiaus nuotraukos.