Duris atveria naujas turizmo objektas – keramikos namai
Spalio 30 d. valstybinė statybos užbaigimo komisija patvirtino, kad baigti Dailės galerijos priestato statybų darbai.
„Šios statybos buvo vienas pirmųjų ir vienas didžiausių iššūkių, kilusių mūsų kadencijos pradžioje. Sveikinu visą komandą – mero pavaduotoją Aleksą Varną, administracijos direktorių Tomą Jukną ir darbuotojus, sugebėjusius projektą ištraukti iš mirties taško ir pasiekti visiems panevėžiečiams svarbų tikslą: nuo šiol miestas turės naują modernų statinį, turizmo objektą, o keramikos kūrinių kolekcija – namus“, – sako meras Rytis Mykolas Račkauskas.
„Su palengvėjimu galime atsikvėpti – įgyvendinome dar 2013 m. pradėtą projektą, kurį atėję dirbti radome kritinėje situacijoje. Bankrutavo pirmoji statybos darbų rangovė – UAB „Gora“. Turėjome išanalizuoti, įvertinti jos atliktus darbus, skelbti naujus viešuosius pirkimus. Projektas buvo beveik sužlugdytas, o nepastačius priestato būtų tekę grąžinti jam skirtas lėšas. Tačiau kokybiško ir profesionalaus darbo dėka sugebėjome jį įgyvendinti. 80 proc. statybos darbų nuveikė panevėžiečiai – UAB „Kriautė“. Priestatą planavome pastatyti rugsėjo viduryje, tačiau iš Italijos laiku nesulaukėme lifto. Be jo pastatas negalėjo būti perduotas naudoti, tad projekto trukmė buvo vėl pratęsta. Problemų buvo daug, tačiau juk svarbiausia – geras rezultatas“, – teigia Savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna.
Dailės galerijos priestatą projektavo architektas Valdas Klimavičius.
Įgyvendinant Dailės galerijos plėtrą įsigyta baldų, kompiuterinės technikos, programinės ir kt. įrangos, bus sukurta 1,5 naujos darbo vietos.
Projektui įgyvendinti Savivaldybei skirtas 504 tūkst. Eur ES finansavimas. Pati Savivaldybė įsipareigojo prisidėti beveik 388,5 tūkst. Eur.
Naujajame apie 500 kv. m tarptautinio ir vietinio turizmo traukos objekte – tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljone – žiūrovams bus pristatyta unikali įvairių pasaulio šalių keramika. Dailės galerijoje sukaupta kolekcija – daugiau kaip 600 šamoto keramikos kūrinių, sukurtų 157 menininkų iš 35 valstybių. Tai vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje skulptūrinės keramikos autorinių kūrinių rinkinys.