Edukacinė popietė „Meilės niekada per daug nebūna“ Grendavės bibliotekoje
Kiekvienais metais vasario 14-ąją švenčiama Šv. Valentino diena. Turbūt kiekvienas įsimylėjėlis susimąsto, kaip reikės paminėti šią meilės diena tituluojamą šventę. Tačiau ar visi žinome, iš kur atsirado Valentino diena ir kodėl ją minime?
Kadangi tai pasaulinė šventė, kiekviena valstybė turi savo tradicijas. Kaip ir visos kitos šventės, taip ir Valentino diena skirtingose pasaulio valstybėse suprantama ir švenčiama šiek tiek kitaip. Pavyzdžiui, Japonijoje šokoladas yra laikomas meilės išraiška, todėl artėjant Valentino dienai stipriai išauga jo pardavimas. Danija ir Norvegija turi smagią slaptų atvirukų, vadinamų „Gaekkebrev“, tradiciją, t.y., kai anonimiškai siunčiamos juokingos ir trumpos meilės eilės apie Valentino dieną su užuomina į vardo raidžių skaičių. Velse nuo senų laikų yra išlikusi tradicija dovanoti labai praktišką dovaną – savo pačių išdrožtą šaukštą, išraižytą įvairiais meilės raštais ir simboliais. Italijoje, kur, manoma, kilo šios romantiškos šventės idėja, kiekvienas tarsi privalo tokią ypatingą dieną paminėti išskirtinai. Tačiau dažniausiai italai tiesiog romantiškai pavakarieniauja, o savo išrinktajai dovanoja juodo šokolado glaistu apipiltų riešutų dėžutę, kuri neretai papuošiama romantiškomis frazėmis. Turistams siūloma aplankyti daugybę su meilės istorijomis susijusių vietų, pavyzdžiui, garsiąją Veroną ar netgi vietą, kur gyveno Romos krikščionių vyskupas ir kunigas Šv. Valentinas.
Grendavės bibliotekoje Šv. Valentino dienos progai suorganizuota edukacinė popietė „Meilės niekada per daug nebūna“. Popietė skirta ne tik įsimylėjėlių dienai, bet ir Tarptautinei edukacijos dienai, nes 2023 m. LR Seimo paskelbti Edukacinės komisijos metais.
Renginio metu skaitėme sveikinimo eiles meilės tematika, citavome R. Winters „Meilė pagal sutartį“ bei D. Kucevičienės „Tarp meilės ir milijonų“ knygų ištraukas. Šių istorijų herojai ne vieną privertė pagalvoti apie tai, kas iš tikrųjų yra tas jausmas meilė ir kokią vietą ji užima žmogaus gyvenime. Remiantis P. Spadaro „Menas mylėti save“ bei K. Ravikant „Mylėk save, lyg nuo to priklausytų tavo gyvybė“ kūriniais, diskutavome apie tai, jog reikia mylėti ne tik kitus, bet ir save patį, tik taip pajausime gyvenimo pilnatvę. Drauge su psichologe Jolanta Kovgere gaminome Meilės dienai skirtus sveikinimo atvirukus, pakabukus bei paslaptingas skryneles, kuriose paslėpėme širdeles su užrašytais slapčiausiais norais.
Po edukacijos kiekvienas popietės dalyvis savo širdyje išsinešė viltį, kad jo noras tikrai išsipildys, nes meilės jausmas neatsiejamas nuo svajonės, o svajonė – nuo išsipildymo.