EK rekomendacijos naudingos Lietuvos vykdomoms reformoms
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos (EK) vicepirmininku Valdžiu Dombrovskiu, atsakingu už eurą, socialinį dialogą, finansinį stabilumą, finansines paslaugas ir kapitalo rinkų sąjungą. Susitikime aptarta, kaip Lietuva įgyvendino pernai Europos Komisijos pateiktas ekonomines rekomendacijas, taip pat apžvelgti Europos Komisijos pristatyti ES ateities scenarijai, pasirengimas „Brexit“ deryboms.
Europos Komisija palankiai vertina Lietuvos pažangą užsitikrinant energijos tiekimo saugumą, augančią ekonomiką, mažėjantį nedarbą ir neapmokestinamų pajamų didinimą. Tačiau pajamų nelygybė Lietuvoje išlieka viena didžiausių ES ir vis dar auga.
Socialinės atskirties mažinimas yra vienas pagrindinių Prezidentės Vyriausybei išsakytų darbo prioritetų.
Susitikime su Europos Komisijos viceprezidentu šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuvos įgyvendinamas socialinis modelis yra svarbi struktūrinė reforma, kuriai Europos Komisija turėtų taikyti išlygą, vertindama Lietuvos finansinę drausmę.
Lietuvai būtina neatidėliojant įgyvendinti struktūrines reformas ir darbo rinkos, švietimo, socialinės bei sveikatos apsaugos srityse. Pasak Prezidentės, Europos Komisijos rekomendacijos yra naudingos, siekiant, kad augančios ekonomikos rezultatus pajustų kiekvienas Lietuvos žmogus.
Susitikime atkreiptas dėmesys, jog nepakankama pažanga mokslo ir inovacijų srityje, prasta švietimo kokybė, įgūdžių stoka tampa vis rimtesne kliūtimi ekonomikos augimui. Šalies vadovės iniciatyva pernai Seime patvirtintos Mokslo ir inovacijų politikos kaitos gairės, kuriose numatoma, kaip kurti veiksmingą švietimo sistemą, skatinti spartesnę mokslo pažangą, inovacijų kūrimą ir diegimą viešajame bei verslo sektoriuje. Šią Prezidentės iniciatyvą palankiai vertina ir Europos Komisija, kaip vieną iš svarbiausių veiksmų reformuojant inovacijų politiką.
Su Europos Komisijos vicepirmininku šalies vadovė aptarė ir ES ateities scenarijus. Prezidentės teigimu, Komisijos pristatyti scenarijai skatina rimtai susimąstyti dėl Bendrijos ateities ir būtinų reformų.