Ekonomikos ir lyderystės mokykloje įteikti pirmieji pažymėjimai
Išklausę 56 akademinių valandų mokymo programą, susipažinę su kelių sėkmingai dirbančių įmonių veikla bei pasitreniravę lyderystės įgūdžių lavinimo mokymuose, 16 Šiaulių miesto gimnazistų gavo pirmuosius Ekonomikos ir lyderystės mokyklos baigimo pažymėjimus. Ši mokykla – viena iš miesto savivaldybės finansuojamos Jaunimo verslumo ugdymo programos, kurią jau antri metai įgyvendina Šiaulių verslo inkubatorius, veiklų.
Džiaugiuosi, kad savivaldybė rado galimybę skirti lėšų šiai programai, todėl naudokitės šia puikia galimybe, būkit aktyvūs ir siekit rezultatų, kad suaugę galėtumėt plėtoti savo veiklas ir suteikti galimybę mokytis kitai kartai“, – įteikdamas mokyklos baigimo pažymėjimus gimnazistams sakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Pasak mero, jauniems žmonėms laikas suprasti, kad viskas kainuoja, žinios – taip pat, ir be galo brangiai.
Užsiėmimai – kartą per savaitę
Šešiolika gimnazistų iš 5-ių Šiaulių miesto gimnazijų tris mėnesius kiekvieną antradienį skyrė dalį savo laiko ekonomikos ir lyderystės įgūdžiams ugdyti. Mokymosi programą, kurią parengė Šiaulių verslo inkubatorius, sudarė ne tik teorija. Gimnazistai susipažino su sėkmingai veikiančių įmonių veikla, verslo sėkmės istorijomis, aplankė „Santakos“ slėnio Kauno technologijos universiteto Mokslo ir technologijų centrą bei Technologinį verslo inkubatorių , kur verslas ir mokslas dirba kartu.
Tris mėnesius trukusią programą baigė didžiausią įspūdį gimnazistams padarę dviejų dienų mokymai „Lyderystės įgūdžių tobulinimas“, balandžio pabaigoje vykę vaizdingoje Užvenčio aplinkoje. Mokymus vedęs Žmogiškųjų santykių konsultantas Ričardas Diržys su stovyklos dalyviais aiškinosi, kas yra lyderystė, kokie lyderiui keliami reikalavimai, lyderystės stiliai, jų pritaikymas. Diskusijose aptarę teorinius dalykus, praktinių užduočių metu gimnazistai mokėsi sprendimų priėmimo, lyderio bendravimo su komanda, komandos ugdymo galimybių, darbo motyvacijos didinimo patirties.
Mokyklos tikslas
Pasak Šiaulių verslo inkubatoriaus direktoriaus Felikso Aliaus Valio, Ekonomikos ir lyderystės mokyklos tikslas – skatinti mokinius kūrybiškai mąstyti, veiksmingai spręsti problemas, objektyviai analizuoti verslo idėjas, bendrauti, dalyvauti socialiniuose tinkluose, supažindinti juos ne tik su teorinėmis verslo kūrimo ir ekonomikos funkcionavimo žiniomis, bet ir padėti įgyti praktinių gebėjimų kuriant verslą, ugdyti atsakingumą, drąsą, ryžtingumą, tikslo siekimą, valią.
„Verslumas – tai gebėjimas, kurį turėtų išsiugdyti visi: jis padeda jaunimui atskleisti kūrybines galias, labiau pasitikėti savo jėgomis imantis bet kokios veiklos“, – sako F. A. Valys. Pasak jo, verslumo sąvoka dažniausiai suprantama kaip sugebėjimai, reikalingi verslui pradėti ir vystyti. Tam reikalingi asmeniniai ir dalykiniai gebėjimai: vaizduotė, kūrybinis mąstymas, rizika, iniciatyva, imlumas inovacijoms, intuicija, vadybos įgūdžiai ir kiti gebėjimai. „Verslumą ugdyti reikia ne tada, kai jaunimas jau pasirinkęs savo kelią, o nuo jaunesnio amžiaus, kad jam padėtume tą kelią pasirinkti“, –įsitikinęs pradedantiesiems jau 15 metų verslą kurti padedančios įstaigos vadovas.
Mokykla – viena iš jaunimo verslumo programos veiklų
Antri metai vykdoma Jaunimo verslumo skatinimo programa – miesto savivaldybės pagalba jaunimo verslo iniciatyvoms. Programos tikslas – sukurti nuoseklią, efektyviai veikiančią sistemą, kuria remiantis būtų sukurtos ir įdiegtos priemonės ugdyti jaunimo verslumą, skatinti Šiaulių jaunimą pradėti verslą ir jį plėtoti.
„Jaunimo verslumo ugdymo programa labai svarbi Šiaulių miesto jaunimui, nes ji suteikia galimybę sužinoti daug dalykų, susijusių su verslo pradžia, jo vykdymu, įvairiais pradžioje kylančiais sunkumais. Jauni žmonės Šiaulių verslo inkubatoriuje gali gauti įvairių su verslo kūrimu susijusių konsultacijų, patarimų, pagalbos mokesčių, rinkodaros klausimais. Šios paslaugos teikiamos nemokamai. Šią programą vykdome jau antri metai, ji vis labiau įsibėgėja, apie ją sužino vis daugiau jaunų žmonių“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus finansininkė-konsultantė Rūta Strainienė.
Rudenį – nauja grupė
Ekonomikos ir lyderystės mokyklos vienas tikslų – mokyti jaunimą įvertinti save, padėti jam pasirinkti tolesnį kelią. Rudenį rengiamasi suburti naują gimnazistų grupę tolesniam ekonominių žinių ir lyderystės įgūdžių mokymui. Laukiami ir buvę klausytojai, kadangi rudens sesijos metu laukia kitos išvykos į įmones, kiti sėkmingai savo verslus sukūrę praktikai, užduotys ir įvairūs susitikimai.