Elektra buityje – kokie įrenginiai sunaudoja daugiausiai elektros energijos?
Šiuo metu pragyvenimo išlaidos yra aukščiausios per dešimtmetį, o buitinės energijos sąskaitos dauguma žmonių gali truputį gąsdinti. Pasirinkę labiausiai energiją taupantį buitinį prietaisą pagal poreikius, galite sutaupyti elektros energijos ir pinigų, tačiau kai kurie įprasti namų apyvokos daiktai sunaudoja energiją labiau nei kiti.
Šiame straipsnyje atskleisime, kaip elektra, naudojama buitiniams prietaisams, daro įtaką jūsų elektros energijos sąskaitoms bei pateiksime patarimų, kaip tas sąskaitas išlaikyti mažesnes.
Kokie namų apyvokos prietaisai sunaudoja daugiausiai elektros energijos?
- Skalbimo mašinos, indaplovės ir skalbinių džiovyklės sudaro 14 % įprastų sąskaitų už energiją ir užima aukščiausią vietą mūsų sąraše. Energija, reikalinga jų naudojamam vandeniui pašildyti, padidina suvartojimą, todėl jie daro didžiausią įtaką jūsų elektros energijos sąskaitoms.
- Šaldytuvai ir šaldikliai taip pat sudaro apie 13 % vidutinio namų ūkio sąskaitos už energiją. Dėl savo prigimties šie prietaisai turi būti įjungti visą laiką, todėl jie nuolat naudoja energiją, kad palaikytų pastovią temperatūrą. Jie taip pat yra vieni iš ilgiausiai tarnaujančių prietaisų mūsų namuose. Įprastas šaldytuvas-šaldiklis tarnauja 17 metų!
- Šiais laikais mes esame daug labiau priklausomi nuo elektronikos vartojimo – nuo nešiojamųjų kompiuterių iki televizorių iki žaidimų konsolių – todėl nenuostabu, kad jie užima trečią vietą ir sudaro apie 6 % jūsų sąskaitos už energiją. Taigi, kad mokėjimas už elektrą būtų finansiškai lengvesnis, nepamirškite, jei įmanoma, išjungti įrenginių budėjimo režimą.
- Apšvietimas, esantis iškart už elektronikos, užima apie 5 % viso namo sąskaitos už energiją. Galite sumažinti suvartojamos energijos kiekį pakeisdami halogenines lemputes LED lemputėmis.
- Ar jūsų maisto gaminimo įpročiai jums per daug kainuoja sąskaitose už energiją? Maždaug 4 % sąskaitos už energiją išleidžiama virtuvės prietaisams, įskaitant kaitlentę, orkaitę, virdulį ir mikrobangų krosnelę, maitinti.
Kiek kainuoja elektra gyventojams Lietuvoje?
Domina sužinoti elektra kaina Lietuvoje? Kaina, kurią moka gyventojai už elektrą gali skirtis priklausomai nuo daugelio faktorių. Pirmiausia, tai priklauso nuo gyvenamosios vietos – kai kuriose vietose yra aukštesnės elektros kainos nei kitose. Taip pat kaina gali skirtis priklausomai nuo laiko, kuomet daugiausiai naudojate elektros energijos. Be to, elektros kaina taip pat gali skirtis priklausomai nuo naudojamos elektros rūšies – gyventojai, kurie naudoja daugiau ekologišką energiją, pvz., saulės jėga, gali susidurti su kitokia kaina nei gyventojai, naudojantys elektrą, kuri yra tiekiama tik iš elektros tinklų. Nepaisant šių kintančiųjų, kaina už elektros energiją Lietuvoje yra santykinai prieinama, palyginti su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Atsižvelgiant į 2019 metų duomenis, vidutinė elektros kaina Lietuvoje yra apie 0,12 Eur per kWh (be mokesčių), o tai yra mažiau nei vidutinė kaina Europos Sąjungos vidurkiui – 0,21 Eur per kWh. Tai taip pat yra mažiau nei kitose Baltijos šalyse.
Nepaisant to, yra kelios paprastos strategijos, kurias gyventojai gali panaudoti, siekiant sumažinti elektros sąskaitas. Pirmiausia, svarbu būti sąmoningam dėl to, kiek elektros energijos naudojame. Padaryti keletą paprastų pokyčių, pvz., atjungti elektros prietaisus nuo laido, kai jie nenaudojami, įsijungti energijos taupymo režimą televizoriuje arba sumažinti šildymo temperatūrą keliais laipsniais. Pasinaudojus šiais paprastais patarimais pamatysite, kad sekanti elektros sąskaita gali tapti pastebimai mažesnė.
Kokia yra pigiausia elektra Lietuvoje?
Lietuvoje pigiausia elektra paprastai randama pasirinkus fiksuotąjį tarifą. Tai yra vienas iš būdų, kaip sutaupyti pinigų ir sumažinti savo elektros sąskaitas. Turėtumėte nepamiršti, kad fiksuotasis tarifas gali pasiekti vidutiniškai 18,55 centus už kWh. Tai reiškia, kad duomenys visada gali skirtis. Norint žinoti, kokia yra pigiausia elektra Lietuvoje, reiktų palyginti skirtingas paslaugų teikėjų kainas ir pasirinkti geriausią pasirinkimą. Svarbu nepamiršti, kad pigiausia elektra neturėtų būti vienintelis kriterijus, į kurį reikia atsižvelgti. Prieš pasirinkdami tiekėją, būtina atsižvelgti į kokybės parametrus ir pasirinkti tiekėją, kuris teikia geriausią našumą ir kuris patenkins visus jūsų pageidavimus.
Geriausias nepriklausomas elektros energijos tiekėjas – Enefit
Jei dar nepasirinkote nepriklausomo elektros energijos tiekėjo – nebedelskite. Apsilankykite šiame internetiniame puslapyje ir pasirinkite jums labiausiai tinkantį planą!