ERGO darbuotojai prisijungė prie savanorių komandos festivalyje „Darom prie jūros“
Savaitgalį, rugpjūčio 25–27 dienomis, vyko nemažą skaičių tvaresnei aplinkai neabejingų žmonių sutraukęs nemokamas aplinkosaugos, edukacijos ir kultūros festivalis „Darom prie jūros“. Melnragėje suorganizuoto renginio metu savanoriai tvorelėmis ir klojiniais tvirtino kopas taip apsaugodami jas nuo išpustymo, rinko pakrantėje susikaupusias atliekas bei dalyvavo kitose iš arčiau Baltijos jūrą ir aplinkai draugišką gyvenimo būdą pažinti padėjusiose veiklose. Jau trečius metus iš eilės į kvietimą atsiliepė ir draudimo bendrovės ERGO darbuotojai, kartu su savo šeimos nariais subūrę gausią savanorių komandą.
„Džiugu, kad paskutinį vasaros savaitgalį turiningai praleisti panoro tokia gausybė žmonių – tarp jų ir daugiau nei kelios dešimtys ERGO darbuotojų bei jų šeimos narių. Rūpestis Baltijos jūra ir Lietuvos miškais yra ilgalaikės ERGO strategijos dalis, tad labai džiaugiamės galėdami tokias iniciatyvas ne tik remti finansiškai, bet ir skirti tam vieną brangiausių resursų – savo laiką“, – kalba draudimo bendrovės ERGO vadovas Tadas Dovbyšas.
Festivalis „Darom prie jūros“ Lietuvos pajūryje vyko jau trečius metus. Kaip ir kasmet, šiemet renginys apjungė aplinkosaugą su edukacija ir kultūra – vyko įvairios diskusijos, filmų peržiūros, koncertai, taip pat atidaryta tvarumo laboratorija. Šiais metais buvo sutvirtinta 150 metrų kopų atkarpa Melnragės paplūdimyje ir sutvarkyta apie 1 ha paplūdimio teritorijos. Festivalio dalyviai surinko virš 2000 litrų šiukšlių. Dažniausiai pasitaikančios šiukšlės – nuorūkos, o įspūdingiausi radiniai buvo traktoriaus padanga, statybinės atliekos, chalatas ir sportiniai batai.
„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie vienos gražiausių Lietuvos vietų išsaugojimo. Tikimės, kad subūrę jėgas galėsime išlaikyti unikalią Lietuvos pajūrio gamtą, kuri džiugina ne vieną lietuvių ir užsieniečių kartą“, – teigia ERGO vadovas.
Svarbus vadovų indėlis
Tai ne pirma iniciatyva, kuria ERGO prisideda prie pajūrio gamtos išsaugojimo. Jau trejus vyksta „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą“, kurio metu iššūkio dalyvių surinkti žingsniai iš virtualių virsta tikrais medeliais. Net 32 000 jų šiemet buvo pasodinti Smiltynėje, o iš viso akcijos metu Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Panevėžio regionuose pasodinta jau daugiau nei 90 000 medžių.
Pasak T. Dovbyšo, savanorystė jau yra tapusi įmonės kultūros dalimi – vieną dieną per metus darbuotojai gali skirti savanoriškai veiklai, už ją gaudami atlyginimą kaip už darbo dieną. Be to, nemaža dalis darbuotojų savanoriška veikla užsiima ir laisvu nuo darbo metu – vakarais ar savaitgaliais.
„Žinoma, tam, kad savanorystės programa būtų sėkminga, nepakanka suteikti laisvos dienos ir pakviesti darbuotojus savanoriauti – reikia ir vadovų pavyzdžio, įkvėpimo, palaikančios bendruomenės. Kaip tik galime, palaikome įvairias darbuotojų iniciatyvas, be to, puoselėjame mūsų vertybes atliepiančias tradicijas“, – pasakoja T. Dovbyšas.
Galimybė vieniems kitus pažinti
ERGO vadovas pastebi, kad savanorystė gali būti naudinga tiek darbuotojams, tiek ir bendrovei. Ypač, kai tos pačios savanoriškos veiklos kartu imasi keli tos pačios įmonės darbuotojai – tai padeda kolegoms geriau pažinti ir suprasti vieniems kitus, atsiranda tarpusavio pasitikėjimas.
„Geri darbai ir bendrystė didina darbuotojų motyvaciją, padeda stiprinti prasmės jausmą. Dauguma nori būti dalimi kažko didesnio ir svarbesnio, todėl renkasi dirbti socialiai atsakingose organizacijose. O mes tikime, kad visi geri darbai ir pokyčiai prasideda pirmiausia nuo mūsų pačių“, – įmonės filosofija dalinasi ERGO vadovas.