Etnokultūros savaitė Ūdrijos mokykloje-daugiafunkciame centre
Spalio mėnesį Ūdrijos mokykla-daugiafunkcis centras savaitę skyrė etnokultūrai. Mokyklos sporto salėje veikė tautodailės ir rankdarbių paroda „Seną skrynią atvėrus“. Eksponatus parodai atnešė mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai. Salė pasipuošė austomis lovatiesėmis, rankšluosčiais, siuvinėtais paveikslais, įvairių raštų ir spalvų nėriniais, lietomis žvakėmis, papuošalais ir kitais rankų darbo gaminiais. Čia mokiniai sėmėsi idėjų dailės ir technologijų pamokoms, analizavo tautinių raštų spalvas, įvairovę.
Mokyklos priešmokyklinės grupės mokiniai spalio 15 d. lankėsi Ūdrijos kaimo muziejaus įkūrėjos Aldonos Černauskienės namuose. Čia susipažino su šių dienų ir senovinių rankdarbių ekspozicija. Aldona Černauskienė ne tik papasakojo, kaip atsiranda raštuotos pirštinės bei kojinės, bet ir pademonstravo, kaip verpiamas, vejamas siūlas, kaip mezgama. Mokyklos mažieji stebėjosi raštų įvairumu, rankdarbių gausa ir šeimininkės paprastumu bei nuoširdumu.
Spalio 16 d. mokykloje-daugiafunkciame centre svečiavosi Aldona Černauskienė ir Marytė Jonuškienė, moterys savo rankų darbo gaminiais papuošusios ne vieną tautietį. Viešnios dalinosi patirtimi, pasakojo savo pirmųjų rankdarbių atsiradimo istorijas, atskleidė paslaptis, kodėl susidomėjo rankdarbiais, kas jas palaikė ir skatintino kurti. Susitikimo metu Aldona Černauskienė iš rankų nepaleido mezginio. Visi galėjo stebėti, kaip atsiranda raštuota šilta žieminė pirštinė. Tuo tarpu Marytė Jonušienė išmokė, kaip pagaminti vėjo varpelius iš elementarių gamtoje randamų priemonių.
Vėliau mokiniai su mokytojomis iš sukarpytų medžiagų mokėsi pynimo technikos. Pripynę daug pynių, susuko į vieną ratą ir, padedant mokytojoms, pagamino bendrą darbelį – sraigę. Šiuolaikinį rankdarbį vaikai pakabino šalia senovinių austų lovatiesių ir tarsi sujungė dabartį su praeitimi.
Etnokultūriniai renginiai ne tik plečia mokinių akiratį, bet ugdo tautiškumo jausmą, pagarbą tautodailei, rankdarbiams, papročiams. Etnokultūrinės savaitės metu ne vienas mokinys pasidomėjo, kas sukrauta jų šeimų „kraičio skryniose“.