„eTwinning“ – ypatinga tarpkultūrinė terpė šiuolaikinių komunikacijos priemonių panaudojimui ir užsienio kalbų kompetencijos tobulinimui
2018 m. rugsėjo 27–29 d. Bad Honnefo mieste (Vokietijoje) ikimokyklinio ugdymo, pagrindinių mokyklų pedagogai, įstaigų vadovai, direktorių pavaduotojai ugdymui iš Vokietijos, Olandijos, Austrijos, Slovakijos, Slovėnijos, Čekijos, Vengrijos, Kipro ir Lietuvos dalyvavo „eTwinning“ kontaktiniame seminare.
Švietimo mainų paramos fondo kvietimu Lietuvai atstovavo 3 pedagogės: Kristina Ačė, Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Danutė Popovič, Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ direktorė, ir Daiva Remeikienė, Klaipėdos Gedminų progimnazijos pradinių klasių mokytoja.
Seminaro organizatorių Vokietijoje pagrindinis tikslas – skatinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą. Tikslui pasiekti seminaro metu buvo pristatomi ikimokyklinių ir pagrindinio ugdymo įstaigų „eTwinning“ projektų pavyzdžiai, analizuojamos įvairios projektų idėjos, konkretūs projekto planavimo etapai, darbo grupėse dalyviai praktiškai išbandė įvairias portalo veiklas, atliko įvairių idėjų ir temų analizes bei planavo bendrus projektus. Ypatingai įtraukiantis buvo interaktyvus Martina Schwarz, dainininkės ir pedagogės iš Londono, užsiėmimas, kurio metu seminaro dalyviams buvo pristatoma puiki užsienio kalbos mokymo metodika naudojant įvairias dainas bei rimuojant eiles.
Seminaro metu pristatytos „eTwinning Live“ galimybės bei įdomūs ir ugdytinius įtraukiantys „Twinspace“ įrankiai. Siekiant pedagogus supažindinti su skaitmeninių technologijų naudojimu buvo pristatoma tiesioginė interneto platforma įdomioms užduotims kurti (Learningapps.org), programa vizualizacijų kūrybai (ThingLink) ir apklausų bei diskusijų įrankis (tricider).
Seminaro metu Vokietijos, Lietuvos ir Olandijos (vėliau prisijungė ir Suomija) pedagogų komanda (Adalet Sare-Oguz, Aldina Zmiric Mulalic, Annett Jurkutat-Swartz, Dorothy Buscher, Mina Boutaleb, Natalie Brabants, Regina Maculuve, Kristina Ačė) sukūrė ir užregistravo daugiakultūrį ugdymo projektą „Show and Tell – zeigen und erzählen“, kurio tikslas – mokantis vokiečių ir anglų kalbas, pristatyti savo šalies kultūrą, tradicijas, ugdymo erdves, pasidalinti gerąja patirtimi ir ugdymo metodais. Planuojamas projekto rezultatas – daugiakultūrė knyga įstaigų reprezentacijai (ugdytinių tėvų informavimo sistemos dalis). Tikimės sėkmingos partnerystės ir dėkojame Švietimo mainų paramos fondo atstovams už suteiktą galimybę dalyvauti kontaktiniame „eTwinning“ seminare.
Kontaktiniai seminarai – tai galimybė daugiau sužinoti apie programos „eTwinning“ projektus bei naudojamus programos (pvz. „eTwinning Live“, „TwinSpace“) ir kitus IKT įrankius, susirasti naujų kontaktų būsimiems „eTwinning“ projektams, padiskutuoti ir pasidalinti savo patirtimi su kitais mokytojais.