Europos jaunimas mokosi sveikai gyventi
Šiaulių „Santarvės” gimnazijos mokiniai ir mokytojai kartu su dar trijomis Europos šalių mokyklomis nuo 2015 m. įsitraukė į dvejų metų Erasmus+ KA2 projekto „Live naturally, live healthy” veiklą. Šio projekto pagrindinis tikslas – mokyti jaunimą sveikos gyvensenos principų. Žinoma, veikla buvo neatsiejama nuo užsienio kalbos ir IKT gebėjimų tobulinimo, pilietiškumo ir pagarbos kitoms kultūroms skatinimo, asmeninių kompetencijų ugdymo.
Dvejus metus trukęs bendradarbiavimas sukūrė glaudžius ryšius tarp keturių Europos švietimo įstaigų: Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos, IES Sabinar (Roquetas de Mar, Ispanija), Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu (Rosiorii de Vede, Rumunija) ir Istituto Comprensivo Mazzarino (Mazzarino, Italija). Vykdydamos projektą mokyklos nuolat keisdavosi informacija, organizuodavo bendras akcijas, konkursus, apklausas, kurių rezultatus pristatydavo susitikimų metu. Susitikimuose, organizuotuose Italijoje, Ispanijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje turėjome galimybę pažinti kultūrą klausydami muzikos ir žiūrėdami tautinius šokius, vykusių ekskursijų ir šventinių vakaronių metu, bendradarbiaudami ir bendraudami kasdienėse situacijose. Priimančios mokyklos atstovai stengdavosi per savaitę parodyti tai, ką šalis turi geriausio – turėjome galimybę pamatyti pačius gražiausius šalies miestus, išragauti pačių skaniausių nacionalinių patiekalų, susipažinti su pačiais šilčiausiais žmonėmis.
Paskutinis susitikimas, vykęs gegužės 14-21 d., buvo organizuotas Sicilijoje, Mazzarino mieste. Šio susitikimo metu buvo pristatyta mokinių iliustruota nacionalinių patiekalų receptų knyga, vykdytų paauglių gyvensenos įpročių apklausų apibendrinti rezultatai, kurie nudžiugino parodydami, kad, palyginus su pietinių šalių bendraamžiais, Šiaulių jaunimas maitinasi ir gyvena pakankamai sveikai.
Susitikimo dalyviai mokytojai Mazzarino miesto savivaldybės posėdžių salėje buvo pristatyti merui ir tarybos atstovams, po kurio šiauliečių grupė įteikė merui dovaną – Šiaulių šokolado fabriko „Rūta“ saldainių dėžę „Lietuva“, linkėdami „Saldaus gyvenimo“. Didelį įspūdį paliko tragedijos „Karalius Edipas“ peržiūra romėnų amfiteatre, Sirakūzuose, senovinis Agrigento šventyklų kompleksas, Palermas, Taormina, lipimas prie Etnos kraterių.
Dveji bendradarbiavimo metai prabėgo greitai. Mokiniai, kurie buvo įtraukti į projekto veiklą, labai nusivylė, kad projektas baigiasi, tačiau mus džiugina, kad jie ne tik pažino kitų tautų bendraamžių gyvenimo būdą, išmokos sveikos gyvensenos principų bet ir praplėtė tarpkultūrinio bendradarbiavimo ribas, ir susirado tikrų ir nuoširdžių draugų, o mokytojai užmezgė naujų ryšių su savo užsienio kolegomis.