Europos paveldo dienos Panevėžio rajone
Rugsėjo 25-osios rytą žygeiviai rinkosi į Europos paveldo dienų žygį prie Nauradų akmens. Susirinkusius pasveikino Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis, rajono Savivaldybės vicemeras Antanas Pocius paskelbė startą. Virš 60 žygeivių laukų, miškų keliukais pradėjo žygį. Dešiniuoju Liberiškio tvenkinio krantu pasiekė Liberiškį. Už tilto per Šuoją pasitiko senas akmeninis Liberiškio dvaro rūsys, tolėliau tvartas su nuostabiu fasadu. Prie dvarininko namo trumpai papasakota jo istorija. Per ŽŪB teritoriją, kur išlikęs dvaro sandėlys, arklidė ir kt. pastatai, žygeiviai pasiekė Liberiškio dvaro liepų alėją.
Seniūnijos darbuotojai įdėjo daug pastangų, kad prikeltų šį gamtos paminklą naujam gyvenimui. 670 metrų ilgio, su 503 augančiomis mažalapėmis liepomis alėja sužavėjo keliautojus, kai kurie sakė, kad net neįsivaizdavo šalia Panevėžio esant tokį grožį.
Toliau kelias vedė jau kairiuoju patvenktos Šuojos krantu. Liberiškio tvenkinys užima apie 70 ha plotą, yra puiki paukščių buveinė. Galima buvo matyti laukius, antis, vieną kitą garnį, gulbę. Pavasarį gulbės čia skaičiuojamos šimtais. Dar kiek paėjėjus pasirodo pasirodė buvę Pranionių dvaro likučiai, o vėliau ir Naudvaris. Čia gimė ir užaugo garsus inžinierius, tiltų statytojas Stanislovas Kerbedis, jo brolis Mykolas Kerbedis valdė Naudvario valdas, taip pat ir Pranionių dvarą. Vėliau čia gyveno gamtininkas Valerijonas Straševičius, kurio vabzdžių kolekcija galima pasigrožėti Panevėžio miesto kraštotyros muziejuje.
Žygeiviai Naudvaryje sustojo poilsio, skanavo dvaro košės su arbata. Kartu pasistiprinti prisijungė parką tvarkantys talkininkai, vedami vyskupo Lino Vodopjanovo ir naujamiesčio seniūno Jono Sankaičio. Bendra nuotrauka ir vėl į kelią. Likusius kilometrus keliauninkai pro Pažibų tvenkinį, pro Bučių ąžuolą, prie sodybos rymantį tik tik pastatytą koplytstulpį (aut. Dalius Dirsė) įveikė lengvai. Visus įveikusius maršrutą organizatoriai apdovanojo žygio pažymėjimais, ženkleliais ir kita Europos paveldo dienų atributika.