Faktai ir mitai apie dronus
Bepiločių skraidyklių – dronų populiarumas auga kaip ant mielių. Nepaisant to, šiuos įrenginius vis dar supa daugybė mitų. Varle.lt specialistai apžvelgė pagrindinius dronų mitus ir faktus bei dalinasi savo įžvalgomis šių įrenginių tema.
Maži ir dideli, lengvi ir sveriantys net kelis šimtus kilogramų – dronų yra įvairių formų. Kokios jų tikrosios pritaikymo sritys ir ar iš tikrųjų verta įsigyti droną?
Dronas – tai tik žaislas. MITAS!
Daugelis žmonių mano, kad bepilotės skraidyklės negali būti niekaip praktiškai pritaikomos kasdieniame gyvenime ir tėra pramoga. Toks įsitikinimas yra labai klaidingas.
Štai keletas dronų pritaikymo pavyzdžių:
Žemės ūkis. Dronai gali praversti stebint pasėlių būklę ar naudojami purškiant laukus. Dronų dėka galima sutaupyti laiką ir kurą, o žmogus neprisiliečia prie cheminių priemonių.
Moksliniai tyrimai. Dronai labai pravers sunkiai pasiekiamose vietose, pvz. kalnuose. Jie gali padėti atlikti matavimus ir vykdyti tam tikrų reiškinių ar objektų stebėjimus.
Statybos pramonė. Bepilotės skraidyklės pravers transportuojant objektus dideliame aukštyje, velkant lynus ir laidus.
Kurjerio paslaugos. Kompanijos vysto sprendimą, kuris leistų tam tikras siuntas pristatyti pasitelkiant dronus.
Kino pramonė ir fotografija. Atsiranda vis daugiau filmų ir reklamų, nufilmuotų dronų pagalba. Sparčiai populiarėja ir vestuvių filmavimas pasitelkiant bepilotes skraidykles. Pritvirtinta prie šio tipo įrenginių kamera leidžia įamžinti svarbias akimirkas iš iki šiol sunkiai prieinamos perspektyvos.
Inteneto paslaugos. Yra žinių, kad ateityje „Google“ ketina dronų dėka tiekti interneto paslaugas. Tai leistų regionams, kuriuose neįmanoma pastatyti siųstuvų, gauti prieigą prie tinklo.
Dronai naudojami karinėje pramonėje. FAKTAS!
Dronai labai praverčia kariniuose veiksmuose. Tokiais atvejais jie atlieka dvi esmines funkcijas:
Teritorijos stebėjimas ir priešininkų identifikavimas. Įmontuotos kameros dėka dronai veikia kaip mobilus monitoringas ir žvalgybos orlaivis viename, tačiau šiuo atveju nėra rizikos, nes pilotas negali būti nukautas.
Ginklai. Dronai gali būti aprūpinti sprogstamuoju užtaisu.
Dronai daug kainuoja. MITAS!
Šiandien droną galima įsigyti ir už 50€, tačiau reikėtų žinoti, kad pigiausi modeliai turi trūkumų, t.y. ribotas galimybes ir nedidelį veikimo diapazoną.
Modeliai, kurie kainuoja daugiau, brangesni yra neveltui. Tokie dronai siūlo kur kas daugiau galimybių, yra aprūpinti talpesne baterija ir dažnai – papildoma įranga, tokia kaip kamera, aukštimatis ar apsauga nuo vėjo. Pažymima, kad daugiau kainuojantys dronų modeliai skraido ilgiau nei pigūs įrenginiai. Taip pat dauguma jų turi valdymo per skaitmeninę programėlę išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje funkciją.
Naudojimasis dronu susijęs su teisiniais apribojimais – FAKTAS!
Visiems dronų operatoriams taikomos aviacijos teisės nuostatos. Dronų naudotojas privalo pasirūpinti, kad skraidantis įrenginys nekeltų grėsmės žmonėms ir jų turtui, atsižvelgti į metereologines sąlygas ir patikrinti įrenginio techninę būklę. Siūloma nesinaudoti dronu arti oro uostų, virš žmonių, miestų, statinių ar kelių. Tokia rekomendacija aktuali asmenims naudojantiems droną tiek komerciniais, tiek pramoginiais tikslais.