Festivalis „Aukštyn kojom“
Gruodžio 3 dieną Linkuvos kultūros centre (Pakruojo r.) nugriaudėjo jau antrą kartą Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro rengtas jaunimo saviraiškos festivalis „Aukštyn kojom“. Projektas apjungė keturių rajonų vaikus ir jaunimą bendrai veiklai. Pirmasis etapas suteikė galimybę vaikams ir jaunimui dalyvauti edukaciniuose teatro, šokio, muzikos, fotografijos, dailės, video užsiėmimuose. Antrasis etapas – kūrybinė stovykla „Aukštyn kojom“. Visą savaitę Žeimelio žemės ūkio mokykloje stovyklautojai dalyvavo įvairiose kūrybinėse (šokio, teatro, muzikos, fotografijos, filmų kūrimo, dizaino, renginių organizavimo) dirbtuvėse.
Dalyviai taip pat tobulino bendradarbiavimo įgūdžius ir mokėsi vieni iš kitų, sėmėsi patirties, dalinosi idėjomis, gilino pasitikėjimo savimi, gebėjimo improvizuoti, verslumo kompetencijas įvairiose viešose Žeimelio miestelio vietose. Visos stovyklos metu vaikai ir jaunimas buvo įtraukti į kūrybinį procesą, atlikinėjo užduotis, diskutavo, susipažino su šiuolaikinėmis meno formomis, bandė įminti šiuolaikinio, hip-hop‘o ir ladylike šokių meno paslaptis, susipažino su įvairiomis sporto šakomis. Jei jaunimas nepavargdavo kūrybiniame procese, tai paskutinį gaivalingą atodūsį išleisdavo įvairaus tipažo žaidimų metu. Žinoma, po varginančios dienos vakare stovyklautojai galėdavo ir pasilinksminti vakaro programose. Po įtempto ir daug jėgų pareikalavusio darbo paskutiniąją stovyklos dieną stovyklautojai Žeimelio žemės ūkio mokykloje surengė koncertą, kurio metu žiūrovai turėjo galimybę ne tik pamatyti sukurtas šokių kompozicijas, bet ir stebėti nuotraukose užfiksuotas stovyklautojų emocijas, peržiūrėti nuotaikingai susuktą stovyklos filmą pavadinimu „Titanikas“, pasigerėti sukurta fotografine kompozicija.
Projektas baigtas antruoju respublikiniu jaunimo saviraiškos festivaliu „Aukštyn kojom“. Į renginį sugužėjo jaunieji atlikėjai iš įvairių Lietuvos miestų. Festivaliu buvo siekiama suteikti galimybę jauniems šokėjams, muzikantams, dizaineriams pasidalinti savo kūrybiniais pasiekimais. Be to, kūrybinių dirbtuvių pagalba jaunimui buvo suteikta erdvė plėsti savo kūrybiškumą, entuziazmą, saviraiškos laisvę. Džiaugiamės, kad festivalis savo koncepcija buvo ypatingas. Jauni žmonės galėjo ir aktyvinti savo kūrybinę mintį, ir pristatyti savo kūrybinę veiklą scenoje. Festivalyje dalyvavę ir geriausiai pasirodę meno kolektyvai buvo apdovanoti įvairiomis nominacijomis.
Festivalį finansavo Lietuvos kultūros taryba, Pakruojo rajono savivaldybė ir vietiniai rėmėjai