Finansinio savarankiškumo mokymai NVO ir bendruomenėms
Lapkričio 13 d. 9.00 val. į Plungės rajono savivaldybės didžiąją posėdžių salę rinkosi seminaro „Finansinio savarankiškumo mokymai NVO ir bendruomenėms“ dalyviai. Nors buvo planuota 25 asmenų auditorija, tačiau susirinko ir vos į salę tilpo net 43 asmenys, susidomėję šiuo renginiu. Susirinko ne tik iš Plungės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, tačiau atvažiavo ir iš Šiaulių, Mažeikių, Šilalės, Rietavo. Organizatoriai džiaugiasi plungiškių aktyvumu – dalyvavo atstovai iš moterų klubo „Žiedės“, Milašaičių kaimo šeimų bendruomenės „Sruoja“, Prūsalių bendruomenės „Lielupė“, Plungės r. Narvaišių kaimo bendruomenės, Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenės „Gardai“, Šarnelės kaimo bendruomenės, Stalgėnų bendruomenės „Gija“, asociacijos „Šventorkalnis“, VO „Vieninga Plungė“, VšĮ „Edukacija kitaip“, Plungės vietos veiklos grupės, Lietuvos specialiųjų pedagogų asociacijos, VO „Berželio bendruomenė“, Varkalių bendruomenės, Platelių bendruomenės, kaimo bendruomenės „Mūsų Labardžiai“, Plungės bitininkų draugijos „Spiečius“, VšĮ Plungės vaikų globos agentūros „Cyrulis“, Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Plungės skyriaus ir Plungės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU)!
Susirinkusius pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, kuris
akcentavo, kad stiprios, gebančios prisitaikyti prie besikeičiančios ekonominės ir socialinės aplinkos kaimo(ir ne tik) bendruomenės ir vietos veiklos grupės – svarbus kaimo vietovių pažangos veiksnys. Jų veikla sukuria prielaidas skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti, socialinei struktūrai kurtis ir plėstis.
Netrukus auditorijai prisitatė šių mokymų lektorius – verslo konsultantas, koučingo specialistas, VU ekonomikos bakalauras, bankininkystės magistras, verslininkas Andrius Olechnovičius. Jis nuo 2012 metų vadovauja verslo konsultacijų bendrovei „Aš kitaip“ (www.askitaip.lt).
Mokymų dalyviams buvo aiškinama, kaip vystyti ir įgyvendinti konkrečią socialinio verslumo idėją. Jie mokėsi pažiūrėti į save iš šalies, iš galimų rėmėjų, dalyvių pusės, kad galėtų adekvačiai įvertinti situaciją. „Resursai yra mūsų viduje, kiekvienai organizacijai reikia tik teisingai įsivardyti savo tikslus, išgryninti idėją, paversti ją preke, o tada – ryžtingai įgyvendinti“, – sakė lektorius. O, kokių tik idėjų nebuvo! Kalbėta apie tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų išsaugojimo, plėtojimo galimybes. Įdomias idėjas pateikė bitininkų draugijos „Spiečius“ valdybos pirmininkas Donatas Abrutis, VšĮ „Edukacija kitaip“ savanorė Daiva Gramalienė pasidalino Alsėdžių gimnazijos mokinių įgyvendinta „IDĖJA +“ idėja, kuomet miestelio jaunimas pagelbėjo vyresniems žmonėms atlikti ūkinius darbus: skaldyti malkas, pjauti žolę, šienauti ir t.t. Už šios idėjos įgyvendinimą gimnazistai Jonas Mockūnas ir Robertas Dobilas nugalėjo Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros organizuotame projekte ir laimėjo kelionę į Briuselį.Varkalių bendruomenės atstovai Renata ir Ramūnas Donauskai pasidalino mintimis apie bendravimą skatinčią idėją „Močiučių-anūkų klubą“.
Fantazijai atrodo nebuvo ribų. Labai tikimės, kad tos idėjos bus įgyvendintos ir realybėje.
Šie mokymai Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva jau kelerius metus vykdomi įvairiuose Lietuvos miestuose. Šiais metais jie organizuojami Prienų, Birštono, Marijampolės, Skuodo, Plungės ir Kretingos rajono savivaldybėse.