G-20 šalių lyderiai sutarė, kad sieks apriboti visuotinį atšilimą
Spalio 30 d. Romoje tūkstančiai žmonių žygiavo per 20 didžiųjų ekonomikas turinčių šalių lyderių susitikimą, ragindami juos kovoti su klimato kaita ir užtikrinti sąžiningą prieigą prie COVID-19 vakcinų.
Klimato aktyvistai, nešini spalvingais plakatais, grodami būgnais ir šokdami, dalyvavo demonstracijose, reikalaudami pasaulio lyderių išgelbėti planetą.
Mieste buvo taikomi griežti saugumo reikalavimai, tvarkai palaikyti buvo dislokuota iki 6000 policininkų ir apie 500 kareivių. Dėl G20 viršūnių susitikimo buvo uždarytos metro stotys, nukreipti autobusų maršrutai.
20 didžiųjų ekonomikų lyderiai sutarė, kad sieks apriboti visuotinį atšilimą iki 1,5 laipsnio Celsijaus. Mokslininkų teigimu, tai yra gyvybiškai svarbu, siekiant išvengti nelaimės.
Galutiniame susitikimo pranešime nurodoma, kad G-20 lyderiai taip pat sutarė nutraukti valstybių finansavimą anglis deginančių jėgainių statyboms užsienyje, tačiau jie nenustatė termino, iki kada jų pačių šalyse būtų laipsniškai atsisakyta anglies, kas yra laikoma akivaizdžiu nuolaidžiavimu nuo anglies priklausančioms šalims, įskaitant Kiniją ir Indiją.
Bendras pareiškimas dėl klimato veiksmų būtinybės atspindi sunkias diplomatų derybas, kai lyderiai susirinko į dviejų dienų viršūnių susitikimą Romoje.
G20 blokui, kurį sudaro didžiausios pasaulio ekonomikos tokios, kaip Brazilija, Kinija, Indija, Vokietija, JAV, tenka daugiau nei 80 % pasaulio bendrojo vidaus produkto (BVP), 60 % jo gyventojų ir apytiksliai 80 % pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų.