G. Nausėda parodos atidaryme: Lietuvą ir Lenkiją jungia bendra istorija
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį lankėsi tarptautinės parodos „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“ atidaryme.
Sveikinimo kalboje šalies vadovas priminė, jog gegužės 3-iąją kasmet minime pirmosios Europoje rašytinės Konstitucijos metines. Šis istorinis fenomenas liudija Lietuvos ir Lenkijos bendrą istoriją ir jos europietiškąją dimensiją.
„Simboliška, kad būtent šiandien atidaroma tarptautinė paroda atveria dar ankstesnius ir gilesnius Lietuvos bei Lenkijos, o ir visos Europos istorinių ryšių bei kultūrinės integracijos klodus. Į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus sugrįžta renesansinė didybė – reprezentatyviausi Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijos artefaktai, kurie yra išskirtinis Europos kultūros istorijos fenomenas, pasaulio meninio paveldo integrali dalis“, – sakė Prezidentas.
Šalies vadovas pažymėjo, jog ši paroda – ypatinga ir prasminga Krokuvos Vavelio karališkosios pilies, o per ją – ir visos Lenkijos dovana Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga. Dėl jau daugelį metų tarp Lietuvos ir Lenkijos muziejų, mokslo ir kultūros atminties institucijų sėkmingai plėtojamo tarptautinio bendradarbiavimo su reprezentatyviausiais Žygimanto Augusto gobelenais nuo šiandien galės susipažinti ir vilniečiai, Lietuvos gyventojai bei mūsų šalies svečiai, tarp jų ir liepos mėnesį į NATO viršūnių susitikimą Vilniuje atvyksiantys Aljanso valstybių vadovai.
„Norėčiau padėkoti parodos organizatoriams – Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams, Vavelio karališkajai piliai, Adomo Mickevičiaus institutui, jų vadovams ir bendruomenėms, partneriams – visiems tiems, kurie savo profesionalumu, entuziazmu ir resursais prisidėjo prie šio parodinio projekto sėkmės.
„Lietuvos ir Lenkijos istorinėmis relikvijomis vadinamos meninės vertybės šiandien atveriamos 700 jubiliejų švenčiančiame Vilniuje tam, kad primintų mūsų šalies turtingą praeitį, jos glaudžius europinius ryšius, šiuos reiškinius grąžintų į mūsų istorinę savimonę, žadintų pasididžiavimą savo valstybe. Tai meninis liudijimas to, kad Lietuva visuomet buvo, yra ir bus integrali Europos kultūrinės ir vertybinės erdvės dalis“, – pabrėžė Prezidentas.
Šalies vadovas palinkėjo parodos lankytojams pažinimo džiaugsmo bei neišdildomų ir praturtinančių patirčių.