Gargždų miesto gimtadienis dovanojo gražias emocijas, puikią nuotaiką ir gerą laiką
Gargžduose nuaidėjo 762-asis miesto gimtadienis, į istorijos knygą įrašęs dar vieno Garbės piliečio ir dvylikos rajonui nusipelniusių žmonių, kuriems įteikti Gargždų miesto atminimo ženklai, vardus.
Šiemet miesto gimtadienio ašis – 4 vandenų festivalis, nes Klaipėdos rajonas – kraštas prie Baltijos jūros, Kuršių marių, čia tyvuliuoja ežerai, teka upės.
Festivalio atidarymas prasidėjo dar prieš savaitę − Klaipėdos jaunimo teatras pasirodė su spektakliu „Kopėčios“, muzikinius kūrinius atliko violončelių duetas „TQK DUO“.
Penktadienį Gargždų kultūros centre išdalyti šių metų apdovanojimai rajonui nusipelniusiems žmonėms. „Miestai, kaip ir žmonės, turi savo istoriją ir likimą. Miesto gyventojai dalyvauja šioje istorijoje, tai – jų pačių istorija“, – kalbėjo renginio vedėjas, gargždiškis Tadas Grabys.
Susirinkusius su švente pasveikino Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Jis padėkojo šventės organizatoriams, rėmėjams, Savivaldybės administracijos darbuotojams, Gargždų kultūros centro kolektyvui ir visiems palinkėjo kuo didžiausios sėkmės: „Tik mūsų bendrų pastangų dėka Gargždų miestas kasmet vis labiau gražės, augs, klestės“.
Sveikinimo žodžius tarė ir Seimo narys Petras Gražulis, linkėdamas geros nuotaikos ir gražios šventės. Jis sakė, kad Gargždai deramai įvertino profesorių ir pagerbė jį Garbės piliečio titulu: „Tikiu, kad būsite naudingas Gargždams savo mintimis, pamokymais, išmintimi“.
Dainomis džiugino Lietuvos operos dainininkas, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus.
Garbės piliečio vardas − filosofui, politologui, humanitarinių mokslų daktarui, profesoriui Alvydui Jokubaičiui
Skambant iškilmingai muzikai, buvo pagerbtas šių metų Gargždų miesto garbės pilietis A. Jokubaitis. Klaipėdos rajono meras V. Dačkauskas jam ant kaklo pakabino garbės piliečio medalį. Sakydamas, kad nėra vertas šio titulo, jis padėkojo už pripažinimą: „Buvau Gargždams skolingas, o dabar jau nebežinau, kokiu žodžiu tai reikėtų įvardyti. Nors visame pasaulyje sakoma, kad savo krašte pranašu nebūsi, bet Gargžduose tai negalioja. Anksčiau, kai minėdavo Gargždus, visi kalbėdavo apie futbolą. Dabar kalba daug rimčiau ir sako, kad tai yra patogiausias gyventi miestas Lietuvoje. Šiuo požiūriu, aš manau, jūs padarėte milžinišką darbą. Kartais esate per daug arti, kad tai suprastumėte“, – kalbėjo A. Jokubaitis. Pasak jo, XX amžius buvo žiauriausias dėl dviejų pasaulinių karų, tačiau Gargždai sugebėjo įgauti dinamikos. Vis dėlto, jis pastebėjo, kad Lietuvos ir Gargždų dar laukia pakankamai dideli išbandymai: „Demokratinė santvarka, kurioje gyvename, turi silpnų ir stiprių pusių. Kiekvienais metais tai aiškinu studentams, bet labiausiai norėčiau, kad gargždiškiai suprastų abi jos puses“.
Dr. Alvydas Jokubaitis gimė 1959 m. rugsėjo 8 d. Gargžduose. Baigė Gargždų 2-ąją (dabar „Kranto“) vidurinę mokyklą. 1982 m. baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą.
1991–1996 m. dėstė Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete. 1991 m. stažavosi Lenkijos Krokuvos Jogailos universitete. 1992 m. suteiktas humanitarinių mokslų daktaro vardas. Nuo 1996 m. dirba Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Studentams dėsto šiuolaikinę politinę teoriją, politiką ir moralę, šiuolaikinės politikos sampratą. 2003 m. paskirtas instituto Politikos teorijos katedros vedėju, tais pačiais metais jam suteiktas profesoriaus vardas.
A. Jokubaitis yra Vilniaus universiteto Senato, Mokslo komiteto ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarybos narys. Profesorius priklauso mokslinio periodinio leidinio „Politologija“ redakcinei kolegijai. Taip pat yra Atviros visuomenės kolegijos praktikos vadovas, stažuotės koordinatorius, Lietuvos radijo ir televizijos tarybos pirmininko pavaduotojas.
2002 m. prof. Alvydas Jokubaitis buvo išrinktas geriausiu Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoju. Moksliniai interesai: politinė filosofija ir teorija.
Publikacijos: „Politika be vertybių“ (2008 m.), „Trys politikos aspektai: praktika, teorija, menas“ (2005 m.), „Liberalizmo tapatumo problemos“ (2003 m.), „Postmodernism and Politics“ (2002 m.), „Postmodernizmas ir konservatizmas“ (1997 m.), „Liberalizmo ir demokratijos konfliktas“ (Politologija. 2009. Nr. 1. P. 3-2). Alvydas Jokubaitis kartu su Raimundas Lopata parengė bendrą darbą – filosofinių istorinių politikos tyrinėjimų knygą „Lietuva kaip problema“, taip pat daugelį straipsnių įvairiuose moksliniuose žurnaluose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Profesorius noriai ir produktyviai bendrauja su Jono Lankučio viešąja biblioteka, Gargždų bei rajono bendruomene. Viešajai bibliotekai padovanojo vertingų istorinių, filosofinių knygų ir periodinių leidinių, kuriais noriai naudojasi bibliotekos vartotojai, ypač studentai.
Rajonui nusipelniusius žmones apdovanojo Gargždų miesto atminimo ženklais
Atsižvelgdamas į Gargždų miesto 762-ųjų metinių minėjimo stebėsenos komisijos siūlymą, Savivaldybės meras V. Dačkauskas įteikė atminimo ženklus. Jais apdovanoti:
Stanislovas Anužis – už didelius ir matomus darbus, už atnaujintus Endriejavo bažnyčios pastatus ir sutvarkytą aplinką, už prisidėjimą prie Endriejavo miestelio kraštovaizdžio kūrimo, už bendruomeniškumą, nuolatinę paramą seniūnijai ir didžiulę meilę parapijos žmonėms;
Dalia Beniušienė − už etninės kultūros, mėgėjų meno puoselėjimą, iniciatyvumą, nuoširdumą, atsakingumą, besąlygišką meilę ir pagarbą tiek vaikui, tiek suaugusiajam;
Diana Ciparienė − už atsakingą ir kūrybingą požiūrį į darbą, kultūrinių renginių organizavimą, meilę knygai ir skaitytojui;
Loreta Jenkuvienė − už ilgametį, atsakingą, nuoširdų rūpinimąsi gyventojų sveikata, su meile atliekamą darbą ir paguodžiantį žodį Sendvario seniūnijos žmonėms.
Vanda ir Vytautas Klimovai − už pagalbą ir paramą įvairioje seniūnijos veikloje, žirginio sporto propagavimą, tradicinį konkūro „Edmundo Klimovo taurė“ organizavimą bei Priekulės vardo garsinimą rajone, Lietuvoje ir už jos ribų;
Zita Mažonienė − už aplinkos puoselėjimą bei gražias iniciatyvas ir idėjas, kad Dauparuose gyventi būtų gera;
Nijolė Gotlibienė − už edukacinių projektų Klaipėdos rajono savivaldybėje inicijavimą, koordinavimą ir įgyvendinimą;
Stasys Rameika − už Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos vardo garsinimą, stiprią partnerystę skatinant verslo, mokslo, kultūros ir valstybės bendradarbiavimą;
Vaclovas Rupšys − už visuomeninę, kultūrinę ir socialinę veiklą;
Irena Stanevičienė − už ilgametį nuoširdų dalyvavimą saviveikloje, geranoriškumą ir kūrybines idėjas, grožio kūrimą ir jo puoselėjimą;
Rima Tarvydienė − už pagalbą mokiniams, globotiniams sėkmingai adaptuotis mokyklos bendruomenėje, prisitaikyti besikeičiančioje visuomenėje, elgtis pozityviai, veiksmingai susidoroti su kasdieninio gyvenimo problemomis;
Audronė Vaičiulienė − už ilgametį nepriekaištingą vadovaujamą darbą mokykloje, aktyvią veiklą vietos bendruomenėje, rengiant renginius, vykdant įvairius projektus, idėjas ir jų įgyvendinimą.
Šeštadienį ir sekmadienį mieste buvo gausu šventinių renginių, kurie, kaip ir kasmet, dovanojo gargždiškiams gražias emocijas, puikią nuotaiką ir gerą laiką.