Generolas S. Surovikinas sulaikytas, „Wagner“ perdavė ginklus Rusijos gynybos ministerijai
Rusijos jungtinės kariuomenės grupuotės Ukrainoje vado pavaduotojas generolas Sergejus Surovikinas sulaikytas, bet oficialūs kaltinimai jam kol kas nepateikti.
Tai trečiadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Rusijos leidiniu „Viorstka“.
Pasak leidinio, apie S. Surovikino sulaikymą papasakojo teisėsaugos institucijoms artimas šaltinis. Generolas izoliuotas, jau daugiau kaip dvi savaites nepavyksta užmegzti ryšio su juo.
Advokatas Jevgenijus Smirnovas žurnalistams sakė, kad S. Surovikinas iki šiol gali būti laikomas izoliuotas, nors Rusijoje maksimalus sulaikymo laikas be kardomosios priemonės paskyrimo paprastai sudaro 48 valandas.
Anot advokato, S. Surovikinas yra gana aukšto rango figūra, su kuria atitinkamai elgiamasi. Generolui galėjo būti tiesiog žodžiu uždrausta išeiti iš namų ir bendrauti.
Portalas primena, jog anksčiau Vakarų žiniasklaida rašė, kad Rusijoje sulaikytas generolas S. Surovikinas. „The Financial Times“ teigė, kad jis yra suimtas.
Savo ruožtu „Bloomberg“ pranešė, kad S. Surovikiną kelias dienas tardė kariniai prokurorai. Juos domino generolo ryšys su privačios karinės kompanijosb „Wagner“ įkūrėju Jevgenijumi Prigožinu.
Rusijoje ne kartą buvo mėginama neigti tokius gandus. Pavyzdžiui, Valstybės Dūmos Gynybos komiteto vadovas Andrejus Kartapolovas tvirtino, kad S. Surovikinas atostogauja.
„Wagner“ perdavė ginklus Rusijos gynybos ministerijai
Privati samdinių vado Jevgenijaus Prigožino „Wagner“ kariuomenė perdavė Rusijos gynybos ministerijai didelį kiekį sunkiosios ginkluotės, karinės technikos ir tūkstančius tonų amunicijos.
Tarp perduotos technikos yra tankai T-90 ir T-80, daugybė raketų paleidimo įrenginių ir artilerijos sistemų, trečiadienį Maskvoje sakė ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas. Be to, „Wagner“ perdavė daugiau kaip 2500 tonų įvairių tipų šaudmenų ir 20 tūkst. šaunamųjų ginklų, sakė jis.
Rusijos karinė vadovybė paviešino sunkiosios ginkluotės vaizdo įrašą. Visa karinė įranga dabar bus „panaudota pagal paskirtį“, sakė I. Konašenkovas.
„Wagner“ samdiniai dalyvavo kovose daugiau nei 16 mėnesių vykstančiame Rusijos agresijos kare prieš Ukrainą, taip pat mūšiuose dėl Bachmuto miesto. Tačiau praėjusį mėnesį J. Prigožinas surengė maištą, per jį „Wagner“ samdiniai žygiavo į Maskvą ir buvo priartėję prie Rusijos sostinės per mažiau nei 200 kilometrų.
Maištą nutraukė Baltarusiją valdančio Aliaksandro Lukašenkos tarpininkautos derybos, samdiniams buvo pažadėtas imunitetas nuo baudžiamojo persekiojimo. Po kelių dienų J. Prigožinas ir dešimtys „Wagner“ vadų susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu, per maištą vadinusiu samdinius „išdavikais“.