Ginkūnų kapinėse pastatyti pirmieji kolumbariumo moduliai
Praėjusią savaitę Šiaulių Ginkūnų kapinėse pastatyti du pirmieji kolumbariumo moduliai. Dar trys bus pastatyti per porą savaičių. Penkiuose pilko granito moduliuose iš viso bus įrengta 120 nišų. Juodu marmuru uždarytose nišose bus galima pastatyti po keturias urnas.
Ginkūnų kapinėse kolumbariumą apžiūrėjo Savivaldybės administracijos direktorius Eduardas Bivainis ir Statybos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas. Vedėjas informavo, kad penkiems kolumbariumo moduliams pastatyti iš miesto biudžeto skirta beveik 86,9 tūkst. eurų. Kolumbariumas Šiaulių miesto kapinėse turėjo būti pastatytas dar praėjusiais metais, tačiau konkursą laimėjęs rangovas šių darbų atlikti nepajėgė. Teko skelbti naują konkursą. Jį laimėjo Klaipėdos įmonė „Arsenalas“. Šį mėnesį planuojama visus darbus užbaigti.
„Kadangi yra išlieti pamatai dar šešiems moduliams, tikimės, kad kitų metų biudžete pavyks numatyti lėšas ir šį kolumbariumo projekto etapą užbaigti. Pagaliau apie kolumbariumą Šiauliuose nebekalbėsime būsimuoju laiku. Jis jau stovi“, – sakė administracijos direktorius E. Bivainis.
Pagal projektą kapinėse iš viso suprojektuota 19 kolumbariumo modulių.
Norint kolumbariume pastatyti urną su artimo žmogaus kremuotais palaikais, teks už nišą ir jos priežiūrą sumokėti miesto Tarybos nustatytą vienkartinį 500 Eur mokestį. Niša skiriama neterminuotai.
Miesto Tarybos sprendimu patvirtintame Laidojimo Šiaulių miesto kapinėse, kapinių tvarkymo ir lankymo tvarkos apraše apibrėžti reikalavimai nišos naudojimui. Rašytinį leidimą laidoti Šiaulių miesto viešosiose kapinėse (jose yra ir kolumbariumas) išduoda Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti kapinių prižiūrėtojo asmenys.
Į Ginkūnų civilinių kapinių kolumbariumo vieną nišą galima sudėti ne daugiau kaip 4 urnas. Įrašai ant kolumbariumo nišos akmens plokštės daromi vienodo dydžio lietuviškomis raidėmis, nustatytu šriftu ir raidžių bei skaitmenų aukščiu. Įrašai gali būti paryškinami sidabrine spalva. Kolumbariumo granito plokštėje rašomas vardas ir pavardė, gimimo ir mirties datos.
Draudžiama prie kolumbariumo sienelių, pagrindo ar kitose vietose tvirtinti projekte nenumatytus objektus (vazas, dirbtines gėles ir pan.). Taip pat draudžiama gadinti granito plokštę, t. y. kalti, klijuoti ar kitaip tvirtinti nenumatytus objektus (nuotraukas, atvaizdus, užrašus ir pan.).