Goethe‘s institutas tyrinėja Lietuvos regionų tapatybes – kviečia į renginių pilną programą
Šiemet Lietuva ir Vokietija mini ypatingą jubiliejų – atkurtiems šių valstybių diplomatiniams santykiams sukanka 30 metų. Vilniuje veikiantis Goethe‘s institutas siekia, kad Vokietijos ir Lietuvos draugystė neapsiribotų didžiaisiais miestais, todėl tikslingai keliauja po skirtingus šalies regionus su projektu „Išplėstinė Lietuva“. Šį rudenį kviečia prisijungti prie renginių Tauragėje, Visagine ir Marijampolėje.
Išplėstinė Lietuva
Praėjusiais metais startavęs projektas „Išplėstinė Lietuva“ siekia ne tik įtraukti Lietuvos regionus į Goethe‘s instituto veiklas, bet aktyvinti jų bendruomenes. Kviesdami vietos gyventojus analizuoti savo aplinką projekto organizatoriai skatina bendruomenes įsitraukti į kūrybišką vietokūrą bei kartu atsižvelgti į Europos vertybes. Akmenėje, Visagine ir Mažeikiuose jau įvyko kūrybinės dirbtuvės su vietos bendruomenėmis. Jų metu buvo sukurti fotografijų ciklai, video portretai, iliustruoti žemėlapiai ar remiantis storytelling (liet. istorijų pasakojimo) metodais papasakotos mažosios miestų istorijos. Kūrybinių dirbtuvių rezultatai pristatomi projekto svetainėje www.goethe.de/isplestinelietuva
Goethe‘s institutui siekiant užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą su Lietuvos regionų kultūrinėmis įstaigomis svarbu ne tik išsiaiškinti ten egzistuojančią infrastruktūrą, susipažinti su personalu, bet ir patyrinėti gyventojų poreikius. „Nenorime pateikti jau paruoštą kultūros paslaugų paketą, siekiame drauge sukurti vietos poreikius atitinkantį turinį“ – sako Goethe‘s instituto Vilniuje vadovas Michael Müller-Verweyen.
Renginiai trijuose miestuose
„Išplėstinės Lietuvos“ renginių ciklas startuos Tauragėje. Spalio 15 d. 14 val. pasidalinti įžvalgomis pokalbyje apie Tauragės kultūrinį potencialą ir miestiečių poreikius bibliotekoje bus sukviesti skirtingų miesto institucijų ir bendruomenių atstovai bei aktyvūs miestiečiai. Prie įėjimo į Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės biblioteką spalio 12 – 17 dienomis veiks interaktyvi instaliacija „Išnykstanti siena“. Tai instaliacija, kurią galima ne tik liesti, bet ir dalį jos parsinešti namo. Lankytojai čia ras net 6000 medinių kaladėlių, ant kurių išgraviruotos įkvepiančios ir šmaikščios citatos lietuvių, vokiečių ir kitomis Europos kalbomis: nuo J. W. von Goethe‘s „Sustok, akimirka žavinga!“ iki Andriaus Mamontovo „Popsas užkniso juodai“.
Lapkritį projektas kelsis į Visaginą. Lapkričio 5 d. Visagino kultūros centro „Draugystė“ hole bus atidaryta fotomenininko A. Valiaugos paroda „Visagino herojų portretas“. Joje – paties fotografo ir kūrybinių dirbtuvių dalyvių užfiksuoti Visagino gyventojų portretai. Parodą lydės diskusija apie Visagino įvaizdžio kaitą – iš buvusio branduolinio miesto į naujai besikuriantį akrobatikos ir šiuolaikinio cirko centrą Lietuvoje. Lapkričio 6 d. Visagino kultūros centre bus pristatytas vokiečių menininko Oliverio Zahno pasirodymas – sportinės varžytuvės „Antrasis etiudas apie gimnastiką“ (vok. „Zweiter Versuch über das Turnen“). Kartu su atlikėjais iš Vokietijos scenoje pasirodys Lietuvos šokėjas Robertas Petraitis ir šiuolaikinio cirko atlikėjas Džiugas Kunstmanas bei visaginietė aktorė Marija Laenko.
Rudens renginių ciklą užbaigs ypatinga instaliacija Marijampolėje. Čia lapkričio 12 d. Goethe‘s institutas kartu su vokiečių architektu Markusu Heinsdorffu priešais Kultūros centrą ketina pristatyti specialiai Marijampolei sukurtą objektą – prikabinamą namelį ant ratų paverstą instaliacija, kurios viduje atsivers gamtos ir kelionių peizažai.