Gruodį lietuviai pirko valgomojo baldus: pardavimai išaugo apie 30–40 proc.
Gruodžio mėnesį lietuviai ne ką mažiau nei dovanomis, rūpinosi ir pačios vietos, kurioje planuoja sutikti šventės akcentais. 2022-ųjų metų pabaigoje valgomojo baldų pardavimai išaugo maždaug 30–40 proc. Paprastesniam valgomojo baldų komplektui lietuvis skyrė maždaug pusę tūkstančio eurų, į prabangesnį baldų komplektą investuojama ir daugiau nei 1000 eurų.
Perka valgomojo stalus ir kėdės, minkštus kampus bei sofas
Kaip rodo baldų salonų tinklo duomenys, 2022-ųjų bei 2019-ųjų lapkritį – gruodį, lyginant su kitais mėnesiais valgomojo baldų pardavimai Lietuvoje augo maždaug 30-40 proc. Tuo tarpu 2021 m. ir 2020 m. šventiniu laikotarpiu stebėtas rekordinis augimas, kuris viršijo net 50 proc. augimą.
Pasak „Gintaro baldų“ rinkodaros vadovės Kristinos Mažulės, tokias pastarųjų metų tendencijas galima laikyti kaip savotišką įrodymą, kad šventiniu laikotarpiu lietuviai noriai investuoja į namų jaukumą: „Stebėdami baldų pardavimus žiemos laikotarpiu matome, kad Kalėdos yra šeimos šventė, kai į namus susirenka daugiau artimųjų, tad natūraliai auga baldų ir interjero detalių pardavimai. Be didžiausių valgomojo stalų ir kėdžių pardavimų, lietuviai šiuo laikotarpiu taip pat aktyviai perka minkštus kampus bei sofas“.
K. Mažulė pastebi, kad valgomojo baldus perkančius klientus galima suskirstyti į dvi kategorijas. Vieni komplektui su šešiomis kėdėmis išleidžia apie 500 eurų. Kiti renkasi valgomojo komplektus iš sistemų, derinant juos prie kitų baldų, arba itališkus komplektus ir investuoja daugiau nei 1000 eurų.
Lietuviai atidūs detalėms, rūpinasi kokybe ir jaukumu
Kaip pastebi „Gintaro baldai“ interjero dizainerė Jūratė Sventickienė, naujus valgomojo baldus perkantys lietuviai yra ypač atidūs ir nesirenka bet ko. Jie stengiasi derinti baldus prie bendro namų interjero stiliaus, rūpinasi, kad naujas pirkinys kuo geriau būtų pritaikomas prie namų aplinkos.
„Žmonės, kurie dairosi valgomojo baldų, pirmiausia atkreipia dėmesį į tokius dalykus kaip stalo kokybė, patvarumas, papildomos funkcijos, pavyzdžiui, galimybė padidinti stalą. O tuomet jau dėmesys krypstą į stilių – nauji baldai, jų medžiagos ir spalvos derinami prie bendro namų interjero. Tačiau galėčiau išskirti tai, kad dabar vyrauja tendencija, kai kėdės prie valgomojo stalo išsirenkamos drąsesnių spalvų. Taip pat dažniau pasirenkami švelnūs, lengvai valomi audiniai, vis rečiau dominuoja eko oda“, – pasakoja interjero dizainerė bei priduria, kad populiariausi stalai valgomajam išlieka medžio raštų ir baltos spalvos, o vis rečiau domimasi stalais su stikliniu stalviršiu.
Namus užkariauja stalai transformeriai
Pasak K. Mažulės, augant valgomojo baldų paklausai, lietuvių namuose didėja poreikis ir staliukams transformeriams. Dalis lietuvių gyvena nedidelės kvadratūros butuose, kur itin reikalingi kompaktiški ir funkcionalūs baldai, todėl reguliuojamo ilgio bei aukščio staliukai taip pat yra itin paklausūs.
„Gintaro Baldų“ interjero dizainerė antrina, kad transformuojamų stalų paklausos augimas matomas jau antrus metus iš eilės. Tai universalūs baldas, kurį galima naudoti ir kaip žurnalinį staliuką, ir kaip valgomąjį stalą.
J. Sventickienė rekomenduoja renkantis naują valgomojo stalą atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus: „Namuose būtų protinga palikti erdvės atitraukti kėdei ar patogiai apeiti patį stalą. Taip pat įsivertinti, kokio dydžio stalas iš tikrųjų reikalingas, kiek kėdžių prie jo stovės kiekvieną dieną, kiek per šventes, kur būtų laikomos papildomos kėdės“.
Anot jos, be visa ko dar labai svarbu įsivertinti ir tai, kokios formos bus stalo stalviršis, kadangi apvaliam stalui rekomenduojama turėti daugiau erdvės. Dizainerė taip pat pataria nebijoti eksperimentuoti ir prie valgomojo stalo derinti, pavyzdžiui, kelių spalvų kėdes. Arba stalo galuose statyti kėdes su porankiais, kurie būtų tarsi foteliukai, o prie stalo šonų statyti panašaus dizaino kėdes, bet be porankių.