Gyvenime svarbiausia išgyventi kuo daugiau laimingų akimirkų
Artimųjų meilė, šeima, draugai, šypsenos ir džiaugsmas, kartu su galimybe išgelbėti gyvybę ar dar kartą padovanoti gyvenimą…. Tai temos labiausiai atsispindėjusios mokinių piešinių konkurso „Organų donorystė – viltis gyventi!“ darbuose.
Tėvas Stanislovas į klausimą kas gyvenime yra svarbiausia, atsakė „Išgyventi kuo daugiau laimingų akimirkų“.
Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė sako, kad nuolatinis švietėjiškas darbas didina visuomenės sąmoningumą ir pritariančių donorystei skaičių, didėja atliekamų organų transplantacijų skaičius. Nors sklando įvairūs mitai, visuomenė aktyviau ir geranoriškiau pritaria donorystei.
„Džiaugiamės, kad jaunimas, šiuo atveju, yra aktyviausia visuomenės dalis. Iš 24 tūkst., turinčių donoro kortelę, net 13,5 tūkst. yra 18–30 metų jaunimas.“, – sako A. Degutytė.
Erikas Piskunovas, bendrovės „Ekspozicijų centras“ vadovas pritardamas donorystės idėjai sako: „Koks gražus būna gyvenimas, jei padarai ką nors gera ir teisinga“.
Apie donorystę jau mokyklose
Kauno krašto nefrologinių ligonių draugija „Kauno Gyvastis“, jungianti žmones, gyvenančius su persodintais organais ir laukiančius transplantacijų, nuolatos propaguoja organų donorystę ir šviečia visuomenę: skaito paskaitas mokyklose ir kolektyvams, organizuoja įvairias donorystę populiarinančias akcijas, kuriuose piliečiai kviečiami pasirašyti sutikimą po mirties tapti organų donoru arba tiesiog apie tai pasikalbėti.
Antri metai organizuojamas piešinio-plakato konkursas „Organų donorystė – viltis gyventi!“ šiais metais sulaukė didesnio 10-12 klasių mokinių dėmesio nei pernai.
Pasak organizatorių, svarbiausias renginio tikslas – šviesti visuomenę apie organų donorystę.
Vienas iš konkurso uždavinių, kurį sau kelia „Kauno Gyvastis“, – bendradarbiauti su mokyklomis, jaunimo organizacijomis ir joms pristatyti organų donorystės problemą, kad kuo daugiau jaunuolių įsitrauktų į savanoriškas donorystės populiarinimo veiklas.
Donorystė mokinių akimis
Konkurso nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonija vyko vasario 24 d. sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos parodoje „Sveikatos dienos 2017“ parodos atidarymo metu.
Irma Juodienė „Kauno Gyvastis“ pirmininkė, 17-a metų gyvenanti persodinto organo dėka palinkėjo, „kad tos trys Sveikatos dienos, taptų ištisu sveiku gyvenimu ir, kad patarlė „sveikame kūne – sveika siela“ pasipildytų mintimi už donorystę“.
Piešimo atlikimo techniką ir priemones vaikai pasirinko savarankiškai. Vieni liejo akvarele, kiti kantriai piešė pieštukais, dar kiti savo idėją perteikė aplikacijomis.
„Piešiniams nėra naudota kažkokių įmantrių technologijų. Pamokų metu vaikai įgijo žinių ne tik apie plakato kūrimo principus, tačiau daug sužinojo apie organų donorystę ir paneigėme patys sau daug girdėtų mitų. Mokiniams tema buvo aktuali, nes vėliau aptarinėjo ir su biologijos mokytoja medicininius ypatumus.“, – pasakoja Viktorija Vilkevičienė, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos dailės mokytoja, kuri kartu su mokiniais paruošė daugiausia piešinių.
„Gyvenimo prasmė yra būti su žmonėmis, kuriuos myli ir kurie myli tave“, – taip savo piešinio idėją apibūdino 18-metis Dovydas Obcarskas.
„Kauno Gyvastis“ įteikė prizus moksleiviams ir mokytojams, kuriuos įsteigė konkurso partneris Kauno valstybinis muzikinis teatras, rėmėjai: UAB „Apiflorus“, klubas aktyviems „KA-Ringas“ (lazerių kovos), DP60 – pabėgimo kambarys ir pabėgimo kambarys „Trial Room“.
Geriausių plakatų darbai bus eksponuojami visos parodos „Sveikatos dienos 2017“ metu.
Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 800 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Kai kurie persodinto organo dėka gyvena daugiau kaip 30 metų. Šiuo metu įvairių transplantacijų laukia per 347 pacientų, iš jų – 17 vaikų. Kasmet maždaug 350-čiai žmonių nustoja funkcionuoti savi organai.
9-oji medicinos ir sveikatingumo paroda SVEIKATOS DIENOS 2017, vyks vasario 24–26 d. Kauno futbolo manieže (Aukštaičių g. 51).
Parodos darbo laikas:
Vasario 24–25 d. – nuo 10 iki 18 val.
Vasario 26 d. – nuo 10 iki 16 val.