Gyventojai siekia sustabdyti neteisėtas „Live Square“ statybas Vilniuje
Vilniaus miesto apylinkės teisme priimtas nagrinėti ieškovo Daugiabučio namo Gedimino per. 46 ir 48 savininkų bendrijos ieškinys dėl „Live Square“ statybos leidimo pripažinimo negaliojančiu ir statybos padarinių pašalinimo.
Ieškinys pateiktas remiantis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos atliktu dokumentų išdavimo teisėtumo patikrinimo išvadomis. Atliktas statybos dokumentų patikrinimas atskleidė, kad statybos leidimas išduotas be pagal galiojančius teisės aktus privalomų patvirtinimų ir sutikimų.
Statybą vykdanti įmonė nėra gavusi Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos sutikimo dėl greta esančio valstybinės žemės sklypo. Taip pat Inspekcija nustatė, kad statybos organizatoriai nėra suderinę projekto su gretimų privačių sklypų savininkais. Gretimų sklypų sutikimai yra privalomi, statant pastatus mažesniais nei norminiai atstumai nuo žemės sklypo ribos.
„Mes suprantame tarptautinių prekės ženklų svarbą sostinei ir visai valstybei, palaikome iniciatyvas sutvarkyti apleistas miesto centro vietas. Tačiau kilnūs tikslai negali būti pretekstu buldozeriu važiuoti per Lietuvos teisės aktus ir gyventojų interesus. Todėl mes ginsime pažeistas savo teises teisme, siekdami įpareigoti statybų vystytoją laikytis įstatymų“, — komentavo Daugiabučio namo Gedimino pr. 46 ir 48 savininkų bendrijos valdybos narys Artūras Saladžius.
Pasak jo, bendrija „Live Square“ statybos planavimo ir darbų pažeidimus pastebėjo praėjusiais metais. Apie trūkstamus dokumentus, kylančius neaiškumus dėl projekto, planuojamus atstumus tarp pastatų buvo nuolat informuojama įmonė „Eika“, tačiau šios įmonės atstovai tik imituodavo bendradarbiavimą.
Metų pradžioje daugiabučio pastato sienose buvo pastebėti daugybiniai įtrūkimai. Bendrija iškvietė Vilniaus miesto savivaldybės atstovus, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ekspertus. Specialistai priėmė sprendimą atlikti pastato ekspertizę, tačiau „Eika“ atsisakė teismo ekspertui pateikti reikiamus dokumentus. Dėl statybų metu padarytos žalos Bendrijos gyventojų turtui bus teikiamas atskiras ieškinys, žalos dydis šiuo metu yra skaičiuojamas
„Visa informacija apie akivaizdžiai neteisėtą statybą Vilniaus centre prieš pusę metų buvo pateikta Vilniaus miesto savivaldybės administracijai, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, Aplinkos ministerijai, tačiau nei viena institucija nesiėmė aktyvių veiksmų. Kitaip sakant, atsakingos valdžios institucijos užsidengė akis ir užsikimšo ausis, o tuo tarpu be reikiamų dokumentų statybą vykdanti įmonė paspartino darbus“, — teigė Artūras Saladžius.