Į Šiaulius sugrįžusiems olimpinės bronzos laimėtojams dėkojo minia žmonių
Olimpinės bronzos laimėtojai šiauliečiai irkluotojai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas sugrįžo į Šiaulius. Juos pasveikinti ir padėkoti už pergalę į centrinės aikštės skverą susirinko Savivaldybės vadovai, didelis būrys miestiečių, o į aikštę olimpiečiai buvo įvežti žirgu kinkyta karieta.
Išvydę grojant dūdų orkestrui laukiantį didžiulį būrį šiauliečių, dviviečių baidarių sporto 200 m distancijos bronzos medalininkai susijaudino. Apibėgę ratuką ir pasisveikinę su gerbėjais olimpiečiai buvo pakviesti į sceną. Kartu į sceną lipo dar viena Olimpiados dalyvė imtynininkė Santa Pakenytė. Nors talentingai sportininkei ši olimpiada ir nebuvo sėkminga, tačiau jau dalyvavimas joje reiškė, jog ji – tarp stipriausių pasaulio sportininkų.
„Didžiulį džiaugsmą suteikė Aurimo ir Edvino pergalė. To džiaugsmo užteko ne tik sportininkams ir jų artimiesiems, bet ir Šiaulių miestui bei visai šaliai. Šiauliai – vienintelis šalies mietas, kurio Savivaldybės taryboje dirba Rio olimpiados medalininkas. Aurimas Lankas dar šiandien dalyvaus miesto Tarybos posėdyje“, – kalbėjo miesto meras Artūras Visockas, sveikindamas sportininkus.
Olimpiečiams buvo užkabinti stiprybės simboliai – ąžuolų vainikai, įteiktos Savivaldybės dovanos – stilizuoti 2600 eurų čekiai.
Nors olimpiadoje skambėjo tik auksą laimėjusių sportininkų šalių himnai, miesto aikštėje susirinkusieji su pasididžiavimu olimpiečiams sugiedojo Tautinę giesmę.
Dėkodami susirinkusiems už begalinį palaikymą, medalininkai dalijosi asmeniniais išgyvenimais.
„Esu maloniai nustebęs, kad tokio žmonių dėmesio sulaukėme būdami ne krepšinio, o ne itin plačiai žinomos sporto šakos atstovais. Dėkodamas už paramą savo artimiesiems, šią olimpinę pergalę skiriu visam Šiaulių miestui“, – sakė Aurimas.
„Šis medalis – tai mano gyvenimo svajonės išsipildymas. Esu laimingas, kad mano asmeninė svajonė suteikė džiaugsmo tiek daug žmonių“, – pridūrė Edvinas.
Iškilmes užbaigė dar viena dovana olimpiečiams – miesto sporto bendruomenės „nukaldinti“ medaliai – „bronziniai“ tortai. Jais sportininkai dalijosi su šiauliečiais.