Į šventes sostinėje – saugiai ir įsiklausius į rekomendacijas
Ar gali būti, kad šis pavasaris prasidės be Kaziuko?
Sostinės savivaldybės administracijos nuomone, šiame etape tokios drastiškos saugumo priemonės būtų perteklinės. Šalutinės tokių drastiškų veiksmų pasekmės pakenktų daug didesnei daliai miestiečių. Vilnius pasirinko tą patį kelią, kurį pasirinko daugelis Europos miestų – kovoti su virusu nenumarinant miesto gyvenimo ir jo privalumų, riboti dalį renginių uždarose erdvėse ir skatinti žmonės imtis prevencinių higienos priemonių. Pavyzdžiui, Romoje, nors ir užfiksuoti keli atvejai, o šalies šiaurėje virusas išplitęs labai stipriai, viešasis gyvenimas nestabdomas. Tikslas – užkardyti viruso plitimą, tačiau ne paralyžiuoti miestus, kas sukeltų gerokai daugiau problemų. Šiuo keliu eina daugybė kitų Europos miestų.
„Vadovaujamės Vyriausybės rekomendacijomis dėl uždarų renginių ribojimo, tačiau neturime pagrindo manyti, kad visuotinis miesto gyvenimo paralyžiavimas būtų pats efektyviausias kelias stabdyti viruso plitimą. Sekame tarptautinę situaciją ir kitų, gerokai labiau viruso apimtų šalių pavyzdžius, matome jų panašų elgesį. Kviečiame visus vilniečius, prieš apsisprendžiant dėl apsilankymo Kaziuko mugėje ar kituose didesniuose renginiuose, įvertinti savo sveikatą, imunitetą – jei sergate lėtinėmis ligomis, imunitetas nusilpęs, saugiausias sprendimas būtų vengti viešų renginių“, – sako Administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Kas laukia toliau?
Pasak sostinės savivaldybės Administracijos vadovo, miestas turi labai konkretų planą ir yra visiškai pasirengęs. Veiksmai būtų koordinuojami ir koreguojami atsižvelgus į Valstybės ekstremalios situacijos operacijų centro (VESOC) naujausias rekomendacijas.
- Jei Lietuvoje ir liks tik vienas nustatytas koronaviruso atvejis, – sostinė ir toliau taikys prevencines priemones, rekomenduos neorganizuoti didelio masto renginių uždarose patalpose, kaip rekomenduoja VESOC.
- Jeigu Lietuvoje (ne Vilniuje) būtų nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis, ir žmogus būtų izoliuotas, sostinė ir toliau taikytų prevencines priemones, rekomenduotų neorganizuoti didelio masto renginių uždarose patalpose, kaip rekomenduoja VESOC.
- Jei bent vienas koronaviruso atvejis bus nustatytas Vilniuje, žmogus bus izoliuotas, bus karantinuoti ir susirgusiojo artimieji, miestas elgsis rūpestingai, susisieks su jais ir nuolat domėsis, ar netrūksta maisto, higienos prekių ir pan.
- Jeigu bus nustatyta daugiau atvejų Lietuvoje ir Vilniuje, jų lokalizavimas ir karantinavimas vyks sklandžiai, miestas ir toliau vykdys visas prevencines priemones, rekomenduos neorganizuoti didelio masto renginių uždarose patalpose.
Ar gali nutikti taip, kad renginiai nevyks ir atvirose erdvėse?
Jei Vilniuje būtų nustatytas koronaviruso atvejis, būtų atsisakyta organizuoti renginius uždarose patalpose, o šventėse atvirose erdvėse rekomenduojama nesilankyti tiems žmonėms, kurių imunitetas nusilpęs, kurie serga lėtinėmis ligomis. Jei nutiktų blogiausia – daugėtų susirgusių, tuomet būtų atsižvelgta į VESOC rekomendacijas ir imtasi veiksmų dėl renginių atvirose erdvėse.
Daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso galima gauti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, taip pat gyventojai gali konsultuotis karštąja linija telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai). Reguliariai atnaujinamos rekomendacijos: http://sam.lrv.lt/lt/