Į vieningo Lietuvos įvaizdžio kūrimą bus įtraukta visuomenė
Ministrų kabinetas nutarė sudaryti Vyriausybės komisiją – Lietuvos įvaizdžio strateginę tarybą, kuri svarstys strateginius šalies įvaizdžio formavimo klausimus, teiks pasiūlymus dėl valstybės pristatymo užsienyje, aktyviai dalyvaus kuriant Lietuvos įvaizdžio strategiją.
„Iki šiol būta bandymų kurti Lietuvos įvaizdį, tačiau jie ne itin sėkmingi ir nėra patvirtintos aiškios valstybės pristatymo kryptys užsienio šalyse. Mūsų tikslas – sukurti vieningą Lietuvos įvaizdžio strategiją, kurioje atsispindėtų šalies vertybės, ryškūs mūsų tapatybės ženklai ir jie būtų atpažįstami pasaulyje. Tai nebus „kabinetinė“ strategija, į jos kūrimą sieksime įtraukti kuo daugiau įvairių sričių profesionalų. Todėl ir startuojame su projektu #Lietuvos DNR, kurio pagrindinis tikslas – pakviesti visuomenę į diskusiją, išgryninti idėjas dėl Lietuvos pristatymo užsienyje“,- akcentuoja Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.
Strateginė įvaizdžio taryba spręs dėl prioritetinių užsienio rinkų sąrašo, įvardins šalies įvaizdžio formavimo prioritetus ir pagrindines kryptis, didelis dėmesys bus skiriamas svarbių Lietuvai švenčių pasirengimui, svarbių valstybei datų paminėjimui. Strateginė įvaizdžio taryba taip pat tvirtins tarpinius Lietuvos įvaizdžio strategijos dokumentus.
Strateginei įvaizdžio tarybai vadovaus Vyriausybės kancleris, į ją įeis ministerijų, žiniasklaidos, reklamos, turizmo, verslo asociacijų, žiniasklaidos, komunikacijos ekspertų ir kitų grupių atstovai. Tikimasi, kad glaudus įvairių sričių ekspertų bendradarbiavimas, visuomenė įtraukimas į diskusijas, padės sukurti vieningą ir ilgalaikę Lietuvos įvaizdžio strategiją. Jos įgyvendinimas turėtų formuoti aiškesnę Lietuvos tapatybę ir padidinti šalies žinomumą.
Pačią įvaizdžio strategiją rengs išorinis tiekėjas, tačiau visus esminius klausimus spręs ir sprendimus tvirtins Strateginė įvaizdžio tarybą. Šalies įvaizdžio strategiją numatoma tvirtinti 2020-ųjų pradžioje, viešuosius pirkimus planuojama paskelbti kitų metų antrąjį ketvirtį, šis projektas bus finansuojamas iš ES fondų lėšų.