Ilginama pareigūnų tarnybos trukmė
Vakar posėdyje Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pakeitimams, nustatantiems, kad pareigūnams ir kariams valstybinė pensija būtų skiriama ir išmokama ištarnavus ne 20, o 25 metus.
„Į statutinę tarnybą asmuo gali stoti sulaukęs 18 metų, todėl dažnai darbingo amžiaus pareigūnai, būdami tik 40-43 metų ir ištarnavę pagal esamą reglamentavimą reikalaujamą 20 metų laikotarpį jau pasitraukia iš tarnybos ir gauna valstybinę pensiją“, – pastebi vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Jo teigimu, pastaruoju metu ženkliai daugėja valstybinę pensiją gaunančių pareigūnų, o nekeičiant įstatymo nuostatų pensijų gavėjų skaičius bei valstybės biudžeto lėšų poreikis joms išmokėti dar didėtų. Pakeitimai daromi atsižvelgiant ir į tai, jog statutuose yra nustatytas gerokai didesnis maksimalus tarnybos amžius, taip pat į ES šalių profesinių pensijų skyrimo pareigūnams ir kariams praktiką.
Ministras atkreipia dėmesį, jog už kiekvienus metus, kiek pagal naują teisinį reguliavimą pailgės tarnybos metų skaičius, pareigūnams bus mokama didesnė pensija. „Siekiant nepažeisti pareigūnų ir karių teisėtų lūkesčių bei tinkamai apsaugoti jų interesus ilginant tarnybos laiką, už 21-25 tarnybos metus bus mokama ne po 1 proc., bet po 1,5 proc. pareigūno ar kario gauto darbo užmokesčio. Be to, tarnybos laikas pensijai skirti bus ilginamas palaipsniui, atsižvelgiant į įstatymo įsigaliojimo dieną pareigūno ar kario turimą tarnybos stažą“, – sako S. Skvernelis.
Įstatymo pakeitimai bus taikomi pareigūnams, tarnaujantiems vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Kalėjimų departamente ar jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse, muitinės sistemoje.
Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pakeitimais taip pat nustatoma, kad pareigūnams į tarnybos laiką pensijai skirti įskaitomas darbo tarptautinėse ir ES institucijose ar užsienio valstybių institucijose laikas, jeigu pareigūnas į jas buvo laikinai perkeltas teisės aktų nustatyta tvarka.
Siekiant palengvinti baigusių tarnybą pareigūnų ir karių integraciją į darbo rinką, taip pat pagerinti jų psichologinę savijautą ir sveikatą, įstatyme taip pat nustatoma pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, integracijos į darbo rinką ir medicininės reabilitacijos priemonių sistemos įgyvendinimo tvarka.