Indijos mėnuleigis pradėjo tyrinėti Mėnulio pietinį ašigalį
Indijos mėnuleigis „Pragyan“ ketvirtadienį pradėjo tyrinėti Mėnulio paviršių.
Tyrinėjimai prasidėjo praėjus dienai po to, kai Indija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, sėkmingai nutupdžiusia kosminį aparatą netoli mažai ištirto Žemės palydovo pietinio ašigalio.
Indijos kosmoso tyrimų organizacija (ISRO) ketvirtadienį platformoje „X“ (buvusiame tviteryje) paskelbė, kad mėnuleigis paliko nusileidimo modulį ir Indija žengė žingsnius ant Mėnulio paviršiaus.
Šešis ratus turintis, Saulės energija varomas mėnuleigis tyrinėjimus vykdys dvi savaites. Jis atgal į Žemę siųs nuotraukas ir mokslinius duomenis.
Sėkmingas Indijos erdvėlaivio „Chandrayaan-3“ nusileidimas įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai tame pačiame regione sudužo Rusijos kosminis zondas.
Indijos premjeras Narendra Modis trečiadienį pasveikino šį savo šalies pasiekimą ir pavadino jį „visos žmonijos laimėjimu“.
„Chandrayaan-3“ kelionė į Mėnulį užtruko ilgiau, lyginant su „Apollo“ misijomis septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose, kurios atvyko vos per kelias dienas. Indija naudojo ne tokias galingas raketas – dėl to erdvėlaivis iš pradžių turėjo apsukti kelis ratus aplink Žemę, kad įsibėgėtų ir galėtų pradėti mėnesio trukmės kelionę.
Indijai ši misija atsiėjo 74,6 mln. dolerių ir buvo gerokai pigesnė, lyginant su panašiomis kitų šalių misijomis.
Prieš tai kontroliuojamas nusileidimas Mėnulyje buvo pavykęs tik Rusijai, JAV ir Kinijai.