Interaktyvūs mokymo(si) instrumentai suaugusiųjų švietėjui praktikui
Kauno rajono švietimo centras, įgyvendindamas Erasmus+ programos projektą „Suaugusiųjų švietėjų kompetencijų tobulinimas, skatinant besimokančiųjų verslumą pagal gyvenimo būdą”(ACE), 2017 m. balandžio 11 d. Raudondvario dvare organizavo antrąjį sklaidos renginį, skirtą švietimo politikos įgyvendintojams ir socialiniams partneriams. Renginyje dalyvavo įvairių institucijų atstovai iš nevyriausybinių organizacijų, privataus verslo, profesinių ir aukštųjų mokyklų, savivaldybės biudžetinių įstaigų.
Renginio metu buvo pristatyti sukurti 3 intelektiniai produktai: mokymo(si) programa suaugusiųjų švietėjams, inovatyvi mokymosi medžiaga bei IKT priemonės – 5 teminiai moduliai: Modulis I „Verslo pagal gyvenimo būdą pagrindai”, Modulis II „IKT ir atvirų švietimo išteklių naudojimas VGB mokymuose”, Modulis III „Suaugusiųjų švietimo rinkodara, skatinant mažiau galimybių turinčių ir atskirtį patiriančių asmenų verslumą pagal gyvenimo būdą”, Modulis IV „Besimokančiojo įgūdžių ir kompetencijų, įgytų VGB mokymuose, įsivertinimo priemonė” bei Modulis V „Sąmoningumo apie įgytų kompetencijų pripažinimą ugdymas”, „Suaugusiojo švietėjo vadovas“, e-platforma suaugusiųjų mokytojui ir besimokančiajam.
Taip pat dalyviai buvo supažindinti su parengtos medžiagos naudojimo metodologija, paremta mišriu mokymu (si), atviraisiais švietimo ištekliais ir „apverstos klasės“ metodu. Didelio dėmesio sulaukė projekto partnerystėje sukurtos 36 skaitmeninės sėkmingo verslo istorijos (video ir rašytinės). Netrukus šias istorijas rajono gyventojai pamatys Viešojoje bibliotekoje ir Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centre.
Darbo grupėse renginio dalyviai aptarė ir kitus, su projekto tematika susijusius neformaliojo suaugusiųjų švietimo klausimus: švietimo politikų dėmesys suaugusiųjų mokymui savivaldos ir šalies lygmenyje, andragogų bendrųjų ir specialiųjų kompetencijų tobulinimo būtinybė, projekto intelektinių produktų integracijos į mokymo programas formaliame ir neformaliame mokyme galimybės, suaugusiųjų švietėjo praktiko kaip fasilitatoriaus vaidmens stiprinimas, besimokančiųjų žmonių užimtumo ir mokymosi, grįžimo į darbo rinką skatinimas. Dalyvavusieji puikiai įvertino projekto metu parengtus intelektinius produktus ir pasiūlė rekomendacijas trečiajam sklaidos renginiui – baigiamajai konferencijai.
Susipažinti su parengtais intelektiniais produktais ir sėkmės istorijomis galima, apsilankius projekto internetinėje svetainėje: http://www.ace-erasmusplus.eu/ .